Ekonomi

Altın fiyatları yükseliş trendinde… Sakaryalılar bu hareketliliği nasıl görüyor?

Cüneyt YAMAN – Vazif İHTİYAR / Herkes Duysun
SAKARYA (İGFA) –
Altın fiyatları 2023 yılında yükseliş trendine girdi. Bu durum ‘2023 yılı altın yılı mı olacak?’ sorusunu da beraberinde getirdi.

Rekor serisini sürdüren ve yatırımcıların güvenli liman olarak tanımladığı gram altının fiyatı 1.655 ile yeni zirvesini gördü.

Herkes Duysun ekibi Sakarya’nın kuyumcu esnaflarına, “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın açıklayacağı faiz kararına ilişkin altında son beklentiler nedir?” diye sordu.

Altın ve dövizdeki artışın enflasyona etkilerini değerlendiren esnaf, dövizdeki yükselişin süspanse edilebilmesi için faizlerin yükseltilmesi gerektiğini, beklentisinin de bu yönde olduğunu ifade etti.

Beklenen faiz kararının artış yönünde olacağını değerlendiren esnaf, faiz oranı artışının bu sefer esnafı tatmin edeceğini söyledi. Altın fiyatlarının da yükseleceğini vurguladı.

Gram altının 2 bin TL olacağını öngören bazı esnaflar ise vatandaşın geçim için ikinci hatta üçüncü bir işe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu