Ekonomi

Hürriyet Gazetecilik’ten SPK başvurusu

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş, zorunlu pay alım teklifine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimiz tarafından yapılan 11.11.2021 tarihli özel durum açıklaması ile belirtildiği üzere, Sermaye Piyasası Kanunu’nun 26. maddesi ile Sermaye Piyasası Kurulunun (II-26.1) sayılı pay alım teklifi tebliği hükümleri çerçevesinde, şirketimiz ile Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş arasında 06.04.2018 tarihinde imzalanmış olan hisse satış sözleşmesi uyarınca Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin sermayesinin 77,67’sini temsil eden 428.732.788,05 TL tutarındaki nominal değerli payların şirketimize devrolunması işlemi kapsamında şirketimiz tarafından yapılacak zorunlu pay alım teklifine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kuruluna gerekli başvuru yapılmıştır. Başvuru kapsamındaki süreçlere ilişkin gelişmeler, sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kamuoyu ve yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu