Gündem

Ahmet Uğur Pakcan Kimdir? Nerede Yaşıyor?

Ahmet Uğur Pakcan Kimdir? Nerede Yaşıyor?

Ahmet Uğur Pakcan kimdir? Ahmet Uğur Pakcan gıda sektöründe çalışan bir işletmecidir. Hukuk geçmişi olan Pakcan sahip olduğu işletmeler ve çalışmaları ile adından söz ettiren bir isimdir.

Son dönemlerde ismi sıkça duyulmaya başlayan Pakcan’ın hayat hikayesi ve önemli bilgiler şu şekildedir;

Ahmet Uğur Pakcan Nereli?

Ailesiyle birlikte kurmuş oldukları Dristor Döner markasını her geçen gün büyüten Ahmet Uğur Pakcan’ın memleketi Mersin Mut’tur. Dristor Döner markasını hayata geçirene kadar memleketinde yaşam sürmüştür.

Ahmet Uğur Pakcan Kaç Yaşında?

Dristör Döner ve Kebap markasının kurucuları arasında yer alan Uğur Pakcan başarısıyla isminden söz ettiren bir isimdir. Bu nedenle de işletmecinin hayatı ve yaşı merak edilir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda işletmecinin kaç yaşında olduğu bilgisi edinilememiştir.

Ahmet Uğur Pakcan Evli mi?

Memleketi Mersin olan ancak 1999 yılından beri Bükreş şehrinde yaşamaya devam eden Ahmet Uğur Pakcan evli işletmeciler arasında yer alır. Mutlu bir evliliği olan işletmecinin bu evlilikten olan çocukları da vardır.

Ahmet Uğur Pakcan Ne İş Yapıyor?

Hayat hikayesi hakkında bilgi verdiğimiz Ahmet Uğur Pakcan’ın iş hayatı oldukça hareketlidir.

Pakcan’ın iş hayatının detayları şunlardır;

  • Bükreş merkezli Dristor Döner-Kebap Restoranı işletmecisi ve sahibidir.
  • 24 yıl içerisinde 12 şubeye ulaşan restoranların yönetim ve büyütülmesine yönelik çalışmaları babası ve kardeşiyle birlikte yürütür.
  • Türk kebap ve döner farkının Romanyalılara ulaştırılmasını sağlamak adına başarılı ekiple çalışır.
  • Bükreş merkezli kebap ve döner restoranlarını şehrin en popüler lokasyonlarına konumlandırır. Böylelikle insanların lezzete hızlı şekilde ulaşmasını sağlar.
  • Mersin’den Romanya’ya ulaşan döner-kebap lezzetinin yıllarca insanlara ulaşmasını sağlamak adına çalışır ve lezzet konusunda değişim yaşamamak için franchising başvurularını kabul etmez.

Türk mutfağının vazgeçilmez olan kebap ve döner türlerinin Romanya’da tanıtılması ve benimsenmesi için 24 yıldır çalışan Pakcan menü ve sunum çeşitleri ile insanlara hitap eder. Böylelikle Dristor markasının günümüzde de büyüme ivmesi göstermesini sağlar.

Ahmet Uğur Pakcan Kaç Çocuğu Var?

Mersin nüfusuna kayıtlı olan Ahmet Uğur Pakcan bir evlilik yapmıştır. Bu evlilikte Pakcan’ın 3 çocuğu olmuştur. Günümüzde eşi ve 3 çocuğu ile birlikte Bükreş’tedir.

Ahmet Uğur Pakcan Ne Mezunu?

Romanya’da ünlü olan Dristor restoranlarının sahibi olan Ahmet Uğur Pakcan’ın işletme eğitimi yoktur. İşletme eğitimi olmamasına rağmen çeşitli cemiyetlere katılmış ve işletme deneyimi kazanmıştır.

Üniversite mezunu olan Uğur Pakcan’ın eğitim aldığı bölüm ise hukuktur. Marmara Üniversitesi’nde hukuk eğitimi aldıktan sonra bir süre baroya bağlı olarak İstanbul’da avukatlık mesleğini yerine getirmiştir. Ancak aile kararıyla Romanya’ya gitmeleri ve gıda üzerine çalışmaya başlamalarıyla avukatlığı bırakmıştır.

Ahmet Uğur Pakcan Nerede Yaşıyor?

Restoran şubelerinin sahibi Ahmet Uğur Pakcan Avrupa topraklarında bulunan Romanya’da hayatına devam eder. Pakcan’ın ikametinin bulunduğu yer ise Romanya’nın başkenti olan Bükreş’tir. İşletmeci burada ailesi, kardeşi ve babası ile yaşar.

Ahmet Uğur Pakcan Babası Kim?

Ahmet Uğur Pakcan’ın babasının ismi Mustafa Pakcan’dır. Mustafa Pakcan’ın Ahmet dışında Kazım Fatih Pakcan dışında bir oğlu daha vardır. İki oğlu ile birlikte kurmuş olduğu Dristor markasının büyümesini sağlamak adına girişimlerde bulunmaya devam eder. Gıda sektörüne sonradan giriş yapan Mustafa Pakcan’ın önceki mesleği ise kuyumculuktur.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu