Gündem

Akademik Başarıyı Sağlamak İsteyenlere IB Özel Kursları

Akademik Başarıyı Sağlamak İsteyenlere IB Özel Kursları

Akademik başarıyı sağlamak veya geliştirmek için günümüzde IB programları büyük ilgi görüyor. Yaklaşık 60 yıldır uygulanan ve uluslararası alanda geçerliliği olan bu program adaylara akademik düşünmenin ve başarının kapılarını aralamakta yardımcı oluyor. IB olarak bilinen uluslararası diplomayı almanın akademik ve iş yaşamında önemli avantajları bulunuyor. Öğrencilerin üniversite yaşamlarında başarı elde etmeleri ve başarıyı da öne çıkarmaları için etkili olan IB programı da IB özel ders fırsatları ile kolaylaşıyor.

Geniş kapsama ve bütünlüğe sahip olan IB programı, üniversite öncesinde iki yıllık olarak uygulanıyor. Öğrencilerin üniversite yaşamlarını akademik anlamda verimli şekilde geçirmeleri için büyük yarar sağlayan bu özel program çerçevesinde adaylar akademik dünyaya daha iyi giriş yapabiliyor. Temel hedefi öğrencilerin akademik anlamda yeterlilik kazanması, derslere odaklanması, eleştirel ve analitik düşünmeyi öğrenebilmesi olan bu kurslar yoğun ilgi görmeyi başarıyor.

Pek çok ülkede aktif olarak sürdürülen bu program çerçevesinde işlevsel ve akılcı eğitim almak mümkün oluyor. Evrensel değerler kapsamında öğrencilere temel değerleri öğreten programda kapsamlı ve dikkat edilmesi gereken dersler olduğundan öğrencilerin programa gereken önemi vermeleri gerekiyor.

IB Programında Başarının Yolu

IB özel hazırlık kursları bu programı alan öğrenciler için büyük kolaylıklar sunuyor. Programın 2 yıl sürmesi ve farklı derslerin alınması öğrencilerin başarılı olmaları için derslerine dikkat etmelerini gerektiriyor. Alışılmış derslerden biraz daha farklı işleyişe ve yapıya sahip olan IB programı çerçevesinde alınan derslerden başarılı olmak gerekiyor. Bu kapsamda özel matematik dersi başta olmak üzere diğer derslere dönük özel kurslar almak öğrencilerin zorlandıkları dersleri kolayca verebilmelerini sağlıyor. 2 yıl sonunda ise alınacak diploma yurtdışı üniversite kabulünü kolaylaştırdığı gibi tüm üniversitelerde de akademik kariyerin önemli başlangıcı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı