Gündem

Ankara’da yasadışı sigara üreticilerine büyük darbe

Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen saha araştırması ve istihbarat çalışması neticesinde Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir adresin yasadışı sigara üreticileri tarafından depo olarak kullanıldığı tespit edildi.

 

İzlemeye alınan depodan bazı şahısların ellerinde büyük poşetlerle çıktığı görüldü. Söz konusu adresle ilgili tüm bilgiler derlenerek savcılıktan operasyon için izin alındı. Alınan arama izni ile birlikte harekete geçen Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince sigara kaçakçılarının depo olarak kullandığı adreste yapılan aramada, toplam 5 milyon 920 bin adet boş makaron (filtreli sigara kağıdı) ele geçirildi.

 

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu ele geçirilen milyonlarca makaronun içerisinin tütünle doldurularak sigara üretilmesi ve bu sigaraların yasadışı yollardan piyasaya sürülmesi engellendi.

 

Operasyonda yakalanan ve kaçak sigara üretiminde kullanılan ürünlere el konulurken 1 şüpheli hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yasal işlem başlatıldı. 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu