Gündem

Bakan Yanık çocukların bayramını kutladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla video mesaj yayımlayarak çocukların bayramını kutladı. 

 

Bakan Yanık, mesajında şunları kaydetti:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın bütün çocuklarımıza, dünyadaki her çocuğa kutlu ve mutlu olmasını temenni ediyorum. 23 Nisan Türk çocuklarının dünya çocuklarıyla paylaştıkları bir şölen ve 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı, bizim bağımsızlık mücadelemizin kilometre taşlarından birisidir. O günden bugüne Türk milleti bağımsızlığını korumak için her türlü mücadeleyi, her türlü fedakarlığı yaptı ama aynı zamanda o tarih bilincini de çocuklarına hafıza olarak bıraktı.

 

Şimdi biz Türk çocukları olarak bu hafızayı, bu mücadele azmini, bu bağımsızlık tutkusunu dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz. Hepimize hayırlı olsun mutlu, kutlu olsun.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu