Gündem

Çavuşoğlu-Lavrov görüşmesi başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Moskova’daki görüşmesi başladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, şu ifadelere yer verdi:

“İkili gündemimiz çok yoğun. Bugünkü toplantımız Moskova’ya gelişiniz çok yerinde oldu. Türkiye de yapılacak 9. İşbirliği Kordinasyon Çalışması’nın tarihini belirleceğiz. Ben tekrar hoş geldiniz diyorum.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise şunları söyledi:

“Davetiniz ve misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyorum. Antalya’ya gelip  üçlü toplantıya katıldığınız için de teşekkür ediyorum. Bugün görüşmelerimizde önümüzde bir kriz var bu krizin barışçıl yollarla sonuçlanmasındaki görüşlerimizi dile getireceğiz. Türkiye başından beri net bir tutum sergilemiştir. Bu dönemlerde diplomasi çok daha önem kazanıyor.

Bu doğrultuda 4 tane Rus gemisinin kararını memnuniyetle karşıladık. Bugüne kadar ikili ilişkilerimizin yanında bir çok zor dosyada Rusya Fedarasyonu ile birlikte çalışageldik. Montrö Sözleşmesi’ni uygulayacağımızı açıkladık. İkili ilişkilerimizin kapsamı çok geniş.”
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu