Gündem

Çene Dolgusu Avantajları

Çene Dolgusu Avantajları

Çene hatlarını belirginleştirmek isteyen ve yüz hatlarının daha çok ön plana çıkmasını isteyen bireylerde çene dolgusu uygulanır. Tamamen kişiye özel olacak şekilde planlama gerçekleştirilir. Bu sebeple ise çene dolgusu fiyatları değişebilir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene hatları belirgin olmayan kişilerin yüz hatları da belirginliğini kaybetmekte ve bu sebeple yaşından daha olgun bir görünüm söz konusu olabilir. Bu sebeple çene dolgusuna ihtiyaç duyulabilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde kişinin çene hatlarının ne denli belirgin olduğu ve nerelerin öne çıkarılmak istendiği planlanır. Daha sonrasında ise uygulanacak olan alana uyuşturucu krem sürülmekte ve krem etkisini gösterince belirlenen bölgelere dolgu malzemesi enjekte edilir. Çene dolgusu fiyatları enjekte edilen dolgu malzemesine ve malzemenin miktarına bağlı olarak belirlenir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Çene dolgusu pek çok cerrahi işleme oranla ağrısız bir işlem olsa da dolgu malzemesi ve uygulanacak olan alanın genişliğine bağlı olarak ağrı değişkenlik gösterir. Krem uygulandıktan yarım saat sonra işlem başlatılır ve en fazla yarım saat süre içerisinde de işlem sonlandırılır.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

12 ile 15 ay sonrasında işlem tekrarlanabilir. Bu durum kişiye bağlıdır.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları piyasa durumu ve kullanılan malzemeye göre değişebilir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Yapısal sebeplere bağlı olarak pek çok kişinin dudağı hacimsiz bir görüntüye sahip olur. Ayrıca birtakım şekil bozuklukları da söz konusu olur. Bu durumlara çözüm olarak belirli dolgu malzemesinin dudak içi ve etrafına enjekte edilmesi ile oluşan işleme dudak dolgusu adı verilir. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve içeriğine bağlı olarak değişir.

Her geçen gün güzellik algısı değişmekte olup kişiler buna bağlı olarak bütçeleri doğrultusunda hangi çene ve dudak dolgusu fiyatları daha uygun bu yönde araştırmalar içerisine girer. Bu tarz işlemlere yönelim ise kişilerin birtakım estetik kaygı duyması ile gerçekleşir. İşlemler kadın ve erkek her bireye uygulanabilmekte olup kişiye özel olacak şekilde tasarlanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cilt dokusu ile uyumlu olarak şekilde tasarlanan dolgu malzemesinin dudağa enjekte edilmesi ile yapılan dudak dolgusu kişilerin acı hissetmemesi için anestezik kremler kullanılarak uygulanır.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Dudak dolgusu geçici ve kalıcı olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmekte olup kalıcı olan yöntemde silikon dolgu malzemesi enjekte edilir. Ayrıca dudağın biçimlerine göre farklı isimler ile anılan yöntemler de bulunur. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan yöntemlere bağlı olarak da belirlenir.

Burun Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi adına belirli kısımlara dolgu enjekte edilmesi ile oluşan işleme burun dolgusu adı verilir. Kişiye özel tasarlanmakta ve herhangi bir kesi işlemi uygulanmamaktadır. Bu sebeple estetik ameliyatlara oranla daha avantajlıdır. Ayrıca burun dolgusu fiyatları diğer estetik operasyonlara oranla çok daha uygun olabilir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu burun yapısında bir takım şekilsel bozukluklar olan kişilere yapılır. Bu şekil bozuklukları dolgu yardımı ile büyük oranda giderilmekte olup kişiler daha estetik bir görünüme kavuşma imkanı bulur. Burun dolgusu fiyatları yapılan işlemin niteliğine, kullanılan dolgu malzemesinin özelliğine ve miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları hakkında tek bir rakam belirtmek mümkün olmamaktadır. Zira işlem tamamen kişiye özel olarak uygulanır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu