Gündem

CHP Kadın Kolları’nın hedefi 100 bin yeni kadın üye

Görüşmede CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyesi Nurşen Balcı ve Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay eşlik etti. Kılıçdaroğlu, 40 bininci kadın üyeye “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını imzalayarak hediye etti. Kılıçdaroğlu, Saniye Özkan’ın CHP’ye üye olma öyküsünü dinledi. Özkan, bir fabrikada işçi olarak çalıştığını, 4 ay önce evlendiğini, partiye eşinin teşvikiyle üye olduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu’na “Sizinle tanışmak eşimden önce bana nasip oldu. Eşim partinin mahalle sorumlusudur, her haneyi bilir” dedi.

Kılıçdaroğlu, ülkede yaşanan kadın cinayetlerini yakından takip ettiğini ifade ederek Başak Cengiz cinayetini akıl almaz bulduğunu kaydetti.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da sanığın, “Birini öldürmeyi planladım, kadın direnemez diye onu öldürdüm” ifadesini anımsatarak, “Türkiye’de kadınlar, sırf kadın olduğu için öldürülüyor. ‘Kadın cinayetleri politiktir’ derken tam da buna işaret ediyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu; “İktidarımızda kadına yönelik şiddeti sonlandıracağız. Kadını hayatın her alanında güçlendirecek politikalar uygulayacağız. Bu ülkeye eşitliği yeniden getireceğiz” dedi. Görüşmenin sonunda, Aylin Nazlıaka, CHP’ye 100 bin yeni kadın üye yapma hedefini gerçekleştireceklerinin sözünü verdi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı