Gündem

Çin Ulusal Bayramı’nda sinemalar, 617 milyon dolarlık hasılat yaptı

Gösterime çıkmak için Çin Ulusal Bayramı’nı bekleyen filmler hasılat rekoru kırdı. Sinemalar, bayram tatili haftasında dört milyar yuanlık (617 milyon dolar) hasılata imza attı. Sinema salonunda en yüksek hasılatı elde eden film, “Changjin Gölü Muharebesi” (The Battle at Lake Changjin) adlı epik yapıt oldu. Tatil günlerinin perşembe günü sonuçlanacak olmasına karşın, adı geçen film, Maoyan sinema bileti satış sitesinden kaynaklanan verilere bakılırsa, daha çarşamba akşamı itibarıyla 2,9 milyar yuanlık hasılat sağladı. 

Yüksek gişe hasılatı yapan bir diğer film de yurtsever bir antoloji/seçki olan “Ülkem, ebeveynim” (My Country, My Parents) adlı film oldu. Bu yapıt da toplamda 941 milyon yuan hasılat elde etmiş bulunuyor. Her iki film de yalnızca yedi gün önce gösterime girdi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu