Gündem

Çin, yabancı çalışanlara kapılarını açıyor

Çalışma, özel işler ve ailevi sebepler için geçerli oturma izinlerine sahip yabancıların Çin’e girişine izin çıktı. İlgili personelin yeniden vize başvurusu yapması gerekmeyecek. Yeni uygulama 28 Eylül 2020 günü saat 00.00’dan itibaren başlıyor.
 
Çin Dışişleri Bakanlığı ve Ulusal Göç İdaresi salgınla mücadelenin ilk döneminde, 26 Mart 2020’de yabancıların ülkeye girişini geçici olarak askıya almıştı. Çin yeni yılı ve Noel nedeniyle ülkelerine dönen yabancı personelin bir kısmı, uçuşların iptal olması ve yeni vize düzenlemesi nedeniyle Çin’deki işlerine dönememişti.
 
Yabancılar, ikamet izinlerinin 28 Mart 2020 saat 00.00’dan sonra sona ermesi durumunda, Çin’e gelme nedeninin değişmemesi kaydıyla, süresi dolan ikamet izinleri ve ilgili belgelerle yurt dışındaki Çin diplomatik misyonlarına başvurabilirler. Yabancı personelin, Çin’de titizlikle uygulanan salgın önleme düzenlemelerine riayet etmesi de isteniyor. Çin, salgını kontrol altına almak kaydıyla yabancı ülkelerle kademeli ve düzenli olarak personel değişimine devam edecek.
 
Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı