Gündem

Eksen Lift

Eksen Lift

Bursa asansör montaj hizmetleri gerekli olan tüm kontroller sağlanarak yapılmaktadır. Montaj sırasında bina uygunluğunun olması da gerekir. Asansör bakım ve onarımlarının yapılmaması durumlarında tehlike arz etmektedir. Bir asansörün montajı esnasında gerekli tüm tedbirler alınarak kurulum işlemleri tamamlanmalıdır. Asansörlerin yük ve insan taşıdıkları unutulmadan titiz bir şekilde işçilik yapılmalıdır. Teknoloji ile birlikte artık yeni olarak tasarlanan ve yapılan tüm binaların iç ve dış alanlarında asansör uygulaması yer almaktadır. Asansör kişi yaşamı için son derece kullanışlı ve pratik bir mekanizmadır.

Bursa Asansör Bakımı

Bursa asansör bakımı aylık olarak yapılmaktadır. Yıllık olarak yapılma durumları binanın yeni olması ve ilk kez kullanıma açılmış olmalarıdır. Bazı durumlarda asansörlerin bakımları aylık olarak yapılmak yerine yıl içerisinde düzenli aralıklarla yapılabilmektedir. Yönetim tarafından bina içerisinde kullanılan tüm mekanizmaların düzenli olarak kontrollerinin yaptırılması sağlanmalıdır. Bakım için birkaç aylık süreçler şeklinde de yapım tercih edilmektedir. Bakım sırasında tehlike arz eden durumlarda tehlike seviyesine göre etiket yapıştırılmaktadır. Etiketlerin renkleri önemlidir. Kırmızı etiket yapıştırılması uygunsuzluk tespit edilmesi nedeniyle asansör kullanımının 30 gün süre ile kapalı olması anlamına gelmektedir. Sarı etiket yapıştırılan asansörler 60 gün süre ile kullanıma kapatılmıştır.

Bursa Asansör Montaj

Bursa asansör montaj işlemleri tüm ekipmanların montajlarının yapılması sonrasında gerekli tüm kontrollerin yapılarak teslim edilmesidir. Montaj sırasında oluşan sorunlar detaylı olarak rapor edilmelidir. Çalışmaya elverişli olmayan bir asansörün kurulumu yapılmamaktadır. İnsanların canlarını tehlikeye atmamak için asansör montajları büyük önem taşımaktadır.

Bursa Asansör Denetimi

Bursa asansör denetimi, binaların kullanıma uygun olup olmadıklarının araştırılmaları açısından yapılmaktadır. Ülkemiz genelinde son yıllarda yapılan araştırmalar binalarda yer alan asansörlerden %50 civarında olan asansörlerin kullanıma uygun olmadıkları görülmüştür. Kullanım açısından ciddi zararları getirecek nitelikte olan asansörlerin kullanıldıkları da araştırmalar sonucunda açıklanmıştır. Bir asansör denetimi sırasında uygunsuzluk bulunması durumlarında denetleyen kişinin raporuna bağlı olarak belirli süreler içerisinde kullanıma da kapatılmaktadır. Asansörler içerisinde acil aydınlatma sistemlerinin bulunmaması, kablolar ve bağlantı noktalarında oluşan hasar durumları ve asansör içerisine gerekenden fazla yük bindirilmesi gibi durumlarda da bina asansörleri kullanılamaz raporu almaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu