Gündem

Erektil Disfonksiyon Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

 

Büyük çoğunlukla yaş durumuna göre ortaya çıkan erekte olmama sorunu, bilhassa 40 yaş civarında olan erkeklerde daha sık görülmektedir. Bununla birlikte kronik hastalıklara mecbur olarak çeşitli ağır ilaçları kullanan bireylerin bu sorunu yaşama ihtimali olabilir. Bu durumun en çok görüldüğü durumlar kişilerin iş ve özel yaşamında devamlı olarak stres altında kalması sıkça bilinen bir sebeptir.

 

Erektil Disfonksiyon Tedavisi Nasıldır?

 

Erkeklerin çoğunda görülmekte olan ve ciddi bir sıkıntı haline gelebilen erektil disfonksiyon problemi, türlü yöntemlerle tedavi edilebilir. Fakat tedavinin gerçekleşebilmesi ve sorunun tüm anlamıyla ortadan kalkması için bireyin tedavi için pozitif ve istekli olması aynı zamanda hastalığı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bunun gibi problemlerde toplum yapısına göre erkek bu sorunu için doktora başvurmaz ve hastalık daha büyük boyutlara ulaşabilir. erektil disfonksiyon tedavisi için erkeklerin bu sorunun yaygın olduğunu ve sıklıkla görüldüğünü bilmesi gerekir.

 

Mutluluk Çubuğu Nedir?

 

Penil protez veya mutluluk çubuğu doğal ya da tıbbi tedavilerin yaşadığınız sıkıntısını sertleşme bozukluğunu tedavi etmede etkisiz olduğu zamanlarda, artık gözden geçirmeniz gereken tamamen bir çözümdür. Cinsel organ içerisine konulan mutluluk çubuğu, anatomik sertleşmenin oluşmasına katkı sağlar. Sertleşme bozukluğunda kullanılan cerrahi olmayan yöntemlerin fayda etmemesi söz konusu olduğunda kalıcı çözüm olması ve insanların daha güvenerek ve sonucundan memnun olarak tercih ettiği, başarı oranı da oldukça yüksek bir tedavi yöntemidir.

 

Çokta uzun sürmeyen bir cerrahi müdahale sonrası penis içerisine konulan iki tane mutluluk çubuğu, türüne göre bükülerek veya şişirilerek sertleşmeyi oluşturmaktadır. Uygun mutluluk çubuğunu nasıl seçerim? Toplamda iki tür mutluluk çubuğu bulunur. Bunlar tek parçalı ve üç parçalı şişirilebilir tarzda protezlerdir. Tek parçalı protezler, herhangi bir mekanik aksamaya neden olmadıkları için uzun yıllar süren bir kullanım süresi tanır. Ayrıca maddiyat açısından da üç parçalı protezlere kıyasla daha avantajlı olan tek parçalı protezler bükülebilir yapısı ile pratik bir kullanıma sahiptir.

 

Buna rağmen sertleşme sorunu sık sık olan insanlar üç parçalı protezleri daha çok tercih edebilmektedir. Üç parçalı protezler şişirilebilir pompa yoluyla birkaç defa şişirilerek yarı ve tam sertleşme durumuna sahiptirler. Bu nedenle doğal görünen bir sertleşme sağlamakta olduğu için insanlar daha çok memnun kalmakta ve çok tercih edilen bir protez şeklidir. Mutluluk çubuğu tedavisi düşünen erkek hastalar üroloji hekimine danışmalılar ve hangi protezin kendileri için uygun olduğuna doktorun önerileri tavsiyeleri göz önüne alarak karar vermelidirler. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu