Gündem

FX Piyasaları

USD/TRY: Küresel piyasalarda cuma günkü kritik tarım dışı istihdam verisi beklenmeye devam edilirken, bu sabaha nötr risk iştahıyla başlıyoruz. Borsalarda net bir yön gözlenmezken, paritelerde sakin bir görüntü var. Bugün, Fed yetkililerin konuşmaları ve Fed Bej Kitap raporunun paritelerde sınırlı etki yapabileceğini düşünüyoruz. Cuma günkü tarım dışı istihdam verisi öncesinde de Dolar endeksinin (DXY) 90 seviyesinden çok fazla uzaklaşmayacağı görüşümüzü koruyoruz ki DXY’nin bu sabah söz konusu seviyeye yakın fiyatlandığını izliyoruz. Yurtiçi tarafta ise TCMB’nin, yatırımcı, ekonomist ve analistlerle yapacağı toplantı izlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam, “Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart, faiz yükünü düşürmemiz lazım” yönündeki açıklamaları sonrasında söz konusu toplantı yakından takip edilecek. Dün 8,5370 seviyesinden günü kapatan ve bu sabah 8,60’ın biraz üzerinde hareket eden Dolar / TL’de teknik seviyelere bakıldığında ise 8,68 ve 8,75 sıralı dirençler konumunda. Aşağıda ise 8,52 ve 8,42 sıralı destekler olarak izlenebilir.

EUR/USD: Cuma günü ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verisi öncesinde paritenin yavaş yavaş bekleme moduna geçme eğiliminde olduğunu izliyoruz. Bugünkü ajandada yer alan Fed yetkililerin konuşmaları ve Fed Bej Kitap raporu dışında Euro Bölgesi ÜFE rakamlarının da parite üzerinde net bir etki yapacağını düşünmüyoruz. Bu çerçevede paritede bant hareketi görülebilecekken, 1,2170 – 1,2250 hareket alanı olarak izlenebilir. Söz konusu seviyelerin dışında yukarıda 1,2310 direnç konumundayken, aşağıda 1,2130 ana destek olarak takip edilebilir.

XAU/USD: Dün kar realizasyonları ile karşılaşan ve günü %0,3 oranında değer kaybıyla 1.900 seviyesinden kapatan değerli maden, piyasanın tarım dışı verisi öncesinde bekleme moduna geçme eğiliminde olmasından etkilenebilir ve bugün bant hareketi sergileyebilir. Olası bant hareketinde 1.882 – 1.912 aralığı izlenebilir. Bu seviyelerin dışında aşağıda 1.868 desteği öne çıkarken, yukarıda 1.925 ana direnç olarak takip edilebilir.

 
FX Raporu’muzun pdf halini görüntülemek için tıklayınız…

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı