Gündem

Halıcı: “Yapılan zam fırsatçılığın ta kendisidir!”

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, peş peşe yapılan zamlarla ilgili konuştu. Halıcı, iktidarın, insanları en temel haklardan mahrum bıraktığını ifade etti.

Konutlarda kullanılan doğal gazın birim fiyatına yüzde 35, elektrik üretimi için kullanılan doğal gazın birim fiyatına yüzde 44,30, elektrik üretimi dışında kullanılan doğal gazın birim fiyatına ise yüzde 50 zam yapıldı. Zamlara ilişkin açıklama yapan CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı şunları söyledi:

“İKTİDAR, VATANDAŞIN AĞZININ TADINI KAÇIRDI”

“İktidar, vatandaşın ağzının tadını kaçırdı. İktidar, Ramazan da dinlemeyerek, yaşanan uluslararası krizi ve Rusya-Ukrayna Savaşı’nı gerekçe göstererek doğal gaza yüzde 35 oranında zam yaptı. Yapılan bu zam, fırsatçılığın ta kendisidir!”

“İNSANLAR TENCERESİNİ NASIL KAYNATACAK?”

“Yapılan zamlar zaten vatandaşlarımızı ete, şekere, süte muhtaç etmişken; insanlar tenceresini nasıl kaynatacak? Temel bir hak olan ısınma hakkı yapılan bu zamlarla tamamen lükse dönüşmüştür. İnsanları en temel haklarından mahrum bıraktınız.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu