Gündem

İstanbul Evden Eve Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat

    İstanbul Evden eve nakliyat söz konusun olduğunda akla ilk gelen, taşınma sırasında oluşabilecek hasarlar ve taşınma işlemlerinin süresidir. Günümüzde her sektörde oluşan gelişmeler gibi nakliye sektörü de önemli gelişmeler göstermiş ve hizmet kalitesi daha da yüksek hale gelmiştir. Bu sebeple müşteri memnuniyetini baz alarak hizmet veren firmalar, taşınmanın her aşamasında yüksek özenle taşıma ve hızlı nakliyat yapmaktadır. Günümüzde gelişmelere bağlı olarak nakliye firmaları taşıma yapılacak evin konumuna bağlı olarak asansör platform gibi teknolojik araçlar kullanarak taşınma süresini en çabuk sürede gerçekleştirmektedir. Şehirlerarası nakliyat işlemlerinde ise firmalar gidilecek mesafeye uygun tam donanımlı araçlar ve profesyonel personel ile hizmet vermektedir.

İstanbul İzmir Evden Eve Nakliyat

Şehir içi nakliyata nazaran İstanbul İzmir Evden Eve Nakliyat daha farklı planlamalar ve ekipmanlar gerektirir. Gidilecek yola uygun nakliye aracı belirlendikten sonra tüm eşyalar uzun yola dayanabilecek şekilde kaliteli ambalaj malzemesi ile paketlenir. Elektronik ve hassas olan eşyalar, gerek duyulması halinde ekstra koruma sağlanarak muhafaza edilir. Sökülmesi gereken eşyalar sökülerek hem taşıma kolaylaştırılır, hem de daha iyi korunabilmesi sağlanır. Yüksek binalarda boşaltılacak evin konumuna göre dıştan merdiven platform kurularak boşaltma işlemleri hızlandırılır. Nakliye aracının içinde iyi bir planlama yapılarak hassas istifleme sağlanarak yükleme yapılır. Birçok nakliye firması gidilecek şehirde zaman kaybına ayol açmamak için elektrikçi, tesisatçı, montajcı elemanlarını da birlikte hizmete dahil etmektedir. Bu yöntem müşteri açısından oldukça avantajlı bir hizmettir. Nakliye firmaları şehirlerarası nakliyatta nelere dikkat etmelidir?

  • Nakliyeyi gerçekleştirecek sürücü personelin deneyimli ve uzun yol tecrübesi olmasına,
  • Nakliye yapacak araçların yolun uzunluğuna bağlı olarak belirlenmesine,
  • Uzun yolculuklarda mutlaka yedek şoför bulundurulmasına,
  • Müşteri talebine bağlı olarak ekstra taleplerin( tesisatçı, montajcı vb.) önceden hazır edilmesine özen göstermelidir.
  • Boşaltma yapılacak şehirde gereken ekipmanların hazır olması gibi noktaların planlanması gereklidir. Bu tür hazırlıkların yapılması müşteride güven oluşturan özelliklerdir.
  • Güvenilir Taşımacılık
  • İster aynı şehirde, isterse uzak şehirlerde olsun eşya taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının müşteriye vermesi gereken en önemli his güven duygusudur. Güvenilir olabilmek ve tavsiye edilen firma haline gelmek için profesyonel çalışma alışkanlığına sahip olmak gerekir. Günümüzde teknolojinin çok geniş imkânlar sağlamasına paralel olarak, müşteri internet üzerinden her tür kıyaslamayı yapabilmektedir. Evden eve eşya taşımacılığında oluşabilecek zararların telafi edilmesini sağlayan sigortalı taşıma güvenilir taşımacılık adına önemli bir uygulamadır. Müşterinin talebi halinde tüm eşyalar sigorta kapsamına alınabilmektedir. Genelde sigortalama hizmetleri şehirlerarası taşımacılıkta daha sık uygulanmaktadır. Ev ve ofis eşyalarının taşınması öncesi müşteriye de önemli görevler düşmektedir. Taşıma öncesi tüm detaylar düşünülerek nakliye firmasına iletilmelidir. Çünkü daha sonra ortaya çıkan bazı ekstra hizmet talepleri karşılıklı anlaşmazlığa neden olarak sorun yaratmaktadır. Müşteri çalışacağı nakliyat firmasını iyi araştırmalı, alınacak hizmet konusunda firmanın yetkinliğinden emin olmalıdır. Bazı evlerde firma nakliye firması çağırıldığı halde toparlanması bitmemiş evlere de rastlanmaktadır. Bu hem zaman kaybına hem de firma ile müşteri arasında anlaşmazlığa sebep olmaktadır. Müşteri yükleme ve boşaltma sırasında personelin verimli çalışmasın uygun olarak gerekli hazırlığı tamamlamış olmalıdır. Nakliyat hazırlığı sürerken müşteri tarafından mutlaka nezaret edilmelidir. Sonradan kayıp kıymetli eşya veya deforme olmuş eşyalar hakkında hak talebi sıkıntılar doğurmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı