Gündem

Kanvas Tablo Nasıl Temizlenmelidir?

Kanvas Tablo Nasıl Temizlenmelidir?

Duvarlarında yer alan kanvas tablolarını temizlemek isteyen kişiler, kanvas tablo nasıl temizlenir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Kanvas tabloları tozdan, kirden, UV ışınlarından ve nikotin lekelerinden koruyabilmek için verniklemek gerekir. Verniklenen tablolar toz alma bezi ile kolay bir şekilde temizlenebilir.

Kanvas tablolar vernikli olsun veya olmasın fark etmeksizin yüzeyi ıslatılmış nemli bir bez ile silinebilir. Bu yöntemin tabloya zarar vermesi söz konusu değildir. Ancak deterjan benzeri kimyasal madde kullanmak, tablonuzun yüzeyini kazıyarak ona zarar verecektir. Bu nedenle temizleme sırasında kimyasal maddelerin kullanılması önerilmez.

Kanvas tabloları başarılı bir şekilde temizleyebilmek için hava püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece tablonuz ile etkileşime geçen herhangi bir madde olmayacağı için tablonuz başarılı bir şekilde temizlenecektir. Sizler de bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak tablonuzu her türlü isten ve kirden arındırabilirsiniz. Ev dekorasyon fikirleri sitesi okurları olarak sizlerde bu yazımızdan sonra tablolarınıza zarar vermeden temizliklerini yapabilir ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

El Yapımı Kanvas Tablo Fiyatları

El yapımı kanvas tablo satın almak isteyen kişilerin ilk dikkat ettikleri unsur tablonun fiyatıdır. Kanvas tablo fiyatları pek çok değişkene göre farklılık gösterebilir. Bunlar; malzemelerin kalitesi, verilen emek ve kullanılan yöntem olarak sıralanabilir. Ancak ortalama bir fiyat verecek olursak, bu tabloların 500 TL’den 5000 TL’ye kadar değişen fiyatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

El yapımı kanvas tablolar, dijital baskı kanvas tablolar ile kıyaslandığında daha pahalı olabilmektedir. Bunun nedeni ise ortaya koyulan emeğin el yapımı tablolarda daha fazla olmasından kaynaklanır. Net fiyat bilgisi alabilmek için satıcı ile iletişime geçmeniz ve isteklerinizi iletmeniz gerekecektir.

Kanvas Tablo Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kanvas tablo satın alırken paranızın karşılığını alabileceğinizden emin olabilmek için bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle satıcıya isteklerinizi net bir şekilde ilettiğinizden ve anlaşıldığınızdan emin olmanız gerekir. Ayrıca tablonuz hazırlanırken satıcı ile iletişim halinde olmak sizler için çok daha iyi olacaktır.

Satıcının güvenilirliği ve sahip olduğu yetenekler de büyük önem arz eder. Yetenekli ve güvenilir satıcılar ile işbirliği yapmak, isteklerinize ve zevklerinize uygun olan ürünlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra satıcının tabloyu oluştururken kaliteli malzemeler kullandığından emin olmanız gerekir. Sizler de bu durumlara dikkat ederek paranızın karşılığını en iyi şekilde alabilirsiniz.

Mdf ve Kanvas Tablo Arasındaki Fark

MDF ve kanvas tablo arasındaki fark pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu tablolar arasındaki farklar şu şekilde sıralanabilir:

  • MDF tablolar ortalama 2 cm kalınlığa sahiptir ve orta yoğunlukla lif levha üzerine yapılır. Kanvas tablolar ise özel olarak üretilmiş kumaş üzerine yapılır.
  • MDF tablolar, kanvas tablolara kıyasla çok daha ekonomiktir.
  • MDF tablolar, sahip olduğu malzemeler sayesinde farklı geometrik şekillerde üretilebilir. Bu nedenle MDF tabloları birden fazla parça olarak temin edebilirsiniz.
  • Kanvas tablolar, MDF tablolara göre çok daha gerçekçi ve nettir.
  • Kanvas tabloların temizliği çok daha kolay olabilmektedir.

MDF tablolar ile kanvas tablolar arasındaki farklar bunlardır. Sizler de karşılaştırma yaparak isteklerinize ve zevklerinize en uygun olan tabloyu tercih edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı