Gündem

Kerem Hasanoğlu kimdir?

Kerem Hasanoğlu kimdir?

Kerem Hasanoğlu; gerçekleştirdiği yatırımlar, ulusal ve uluslararası çalışmalarla tanınmaktadır. Kendisi ilk, orta ve lise öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştr. Ardından Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde öğrenim görmüş, sonrasında Bilkent İşletme Bilgi Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Los Angeles kentinde Dünyanın en köklü üniversitelerinden UCLA’da dil eğitimi almış ve burayı birincilikle tamamlamıştır. Uluslararası projelere de önem vererek sosyal konularda da birçok projeyi hayata geçirmiştir.

Kerem Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü İş hayatında birçok farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanınmaktadır.

Kerem Hasanoğlu projeleri?

Türkiye’de ilk kez, ilköğretimden üniversiteye tüm öğrencilerin, akademisyenleri projeler ürettiği, Bilinçli Gençler hareketini hayata geçirmiştir.

Küçük bir projeyle başlanan “Bilinçli Gençler” hareketi üniversitelere ardından tüm öğretim kurumlarına yayılmıştır. 1 yıl sürmesi gerekirken yüzbinlerce gencin ülke sorunlarına dahil olmasıyla, 2.5 sene sürerek rekor kırmıştır. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı ve YÖK gibi kurumlarla protokoller imzalamıştır.

Ulusal anlamda gerçekleştirdiği projelerden olan “Herşey Sevgiyle Başlar” projesi ile mülteci çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki farkındalığı arttırarak bu süreçte sanatçıların, sporcuların ve ünlü isimlerin desteğini almıştır. Bunun dışında IPA World Amerika ve diğer ülkelerde model gösterilmek üzere bu başarılı çalışmalar için Kerem Hasanoğlu’ndan onay istemiştir.
Şuanda Kerem Hasanoğlu babası Prof.Dr. Enver Hasanoğlunun başkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumunun (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir.

Ayrıca Kerem Hasanoğlu; birçok vakıf ve uluslararası kuruluşa, çalışmalar ve projeler konusunda destek vermektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu