Gündem

Metin2 Nedir?

 

Metin2 çok uzun zamandır pek çok insan tarafından oynanan online oyunlardan birisidir. Her yaş grubundan oyuncusu olan Metin2 ilk olarak 2003 yılında Çin’de yayınlanmış sonrasında ise pek çok ülke gibi Türkiye’ye de gelmiştir. O tarihten bugüne kadar oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilen online savaş oyunlarından birisi olmayı başarmıştır.

Üç imparatorluğun savaşını anlatan Metin2 oyununda her oyuncunun bir karaktere sahip olması gerekmektedir. Oyuncular karakterlerini belirledikten sonra ilk amaçları savaşları kazanarak özelliklerini geliştirmektir.

Metin2 Nasıl Oynanmaktadır?

 

Metin2 oynamak için ilk aşamada sitesine erişim sağlayarak kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ücretsiz olarak yapabileceğiniz kayıt oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kayıt işleminden sonra oyundaki imparatorluğunuzu seçmeniz gerekmektedir.  Metin2’de tercih edebileceğiniz imparatorluklar;

  • Jinno Shinsoo,
  • Chunjo,
  • Jinno,

Olarak belirlenmektedir. Bu imparatorluklardan her birinin oyun içerisinde bir amacı mevcuttur. Oyunda kendinizi geliştirmek ve seviyenizi yükseltmek için imparatorlukların amaçlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Oyunun temel amacı da elinizde yer alan itmeleri en üst seviyeye getirmenizdir. Bu şekilde elde ettiğiniz özellikler ile rakip imparatorluğu kolaylıkla ele geçirebilirsiniz.

 

Metin2 EP ve Yang Alımı Nedir?

EP: Metin2’de oyun sırasında ektra itemler elde etmek ve güç kazanmak için kullanılan sanal oyun parasına verilen isimdir. EP aracılığı ile pek çok gücü elde etmeniz mümkündür. Ejder parası olarak adlandırılır. Rakip imparatorluğun EP ile elde ettiği güçler savaşı kaybetmeniz neden olabilmektedir.  Metin2 EP ve Yang alım satımı bu nedenle oldukça büyük önem taşımaktadır.

Yang ise Metin2 de kullanılan ve EP’ye benzeyen para birimine verilen isimdir. Online oyunda kolaylıkla elde edebileceğiniz bu sanal para birimini canavarları keserek elde etmeniz mümkündür. Ejder parası (EP) aksine bu para birimini elde etmede şehrin dışındaki canavarlara ihtiyaç duyarsınız.  Metin2 EP ve Yang alım satımı bu şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Metin2 Oynamak Ücretsiz midir?

 

Metin2, benzer online oyunlar gibi ücretsiz olarak oynanabilmektedir. Metin2, oyuncularından herhangi bir ücret talep etmez. Yapmanız gereken tek şey internet üzerinden Metin2’ye erişim sağlamak ve hesabınızı oluşturarak imparatorluk savaşını başlatmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı