Gündem

Öztunç: “2022’de doğa için adalet diliyorum”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztunç, açıklamasında şöyle konuştu:

“2021 yılını doğa hakları alanında yaşanan gelişmeler üzerinden değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç “Malesef 2021 yılı gelecek kuşakların ekosistem hakkı yönünden güzel hikayelerle hatırlamayacağız. Ama yaşananları da unutmayacağız. Sorumlularından hesap sorulabilmesi adına, 2022’de iktidarın değişmesini diliyoruz” dedi.

Bakan Kurum Sadece Baktı

Öztunç; “2021’de Yangınlar, seller, müsilaj, hava kirliliği, iklim krizi gibi bir çok felaketi yaşadık. 170 Bin Hektarlık orman alanı yandı. AKP her krizde yaptığı eylem planları havada kaldı.  Ayvalık ve Şebinkarahisar’da iki ayrı maden faciası yaşandı. Bakan Kurum, olanlar karşısında tabiri caizse bakakaldı, tek bir açıklama dahi yapamadı” dedi.

Doğa İçin de İktidar Değişmeli, Sistem Değişmeli

2021 yılında çevrenin başına gelmeyen kalmadı diyen Öztunç “Ülkemizdeki ormanlar, doğal ve kültürel alanlar, su kaynakları, tarım alanları, binlerce canlı türü tehdit altındadır. Doğal alanları, millet bahçesi adı altında betonlaştıran bu sistemin değişmesi gerekiyor. Ormanlar en çok Cumhurbaşkanlığı sistemi döneminde zarar gördü. Hayvanları koruyacağı diye çıkardıkları yasalar, hayvanları ölüme, işkenceye sürüklüyor. Doğa için de iktidar değişmeli. Yeni yılda erken seçimle AKP gidecek, doğa için adalet gelecek” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı