Gündem

Pakistan yeni hükümeti: Çin’le ekonomik işbirliğini hızlandıracağız

Şahbaz Şerif dün yemin ederek Pakistan’ın 23. Başbakanı oldu.

Yemin töreninden önce Ulusal Meclis’te yaptığı konuşmada özel olarak Pakistan-Çin ilişkilerine değinen Şahbaz Şerif, Pakistan’ın sadık ve güvenilir bir ortağı olan Çin’in, Pakistan’ın gelişimini her zaman desteklediğini söyledi.

Şerif, Pakistan ile Çin arasında uzun geçmişe dayanan samimi dostluğun iki ülke halklarının kalbinde derin kökler saldığını belirtti.

Şerif konuşmasında, Çin ve Pakistan hükümetlerinin desteğiyle Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru (CPEC) projesini ilerletmeye devam edeceklerini yineledi.

Şerif, hükümetin asgari ücreti 1 Nisan itibariyle 25 bin rupiye (yaklaşık 135 ABD doları) yükseltme ve devlet memurları ile emekli askerlerin maaşlarında yüzde 10’luk zam dahil olmak üzere halkın yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla çeşitli önlemler açıkladı.

Şerif ayrıca, yüksek elektrik fiyatları sorununu çözeceğini, ekonomik olarak az gelişmiş illerin gelişimini artıracağını ve az gelişmiş bölgelerdeki gençlere eğitim ve mesleki beceri hizmetleri sağlayacağını dile getirdi.

Pakistan Müslüman Ligi-Navaz (PML-N) lideri Şahbaz Şerif dün Meclis’teki başbakanlık seçimlerini kazandı ve Pakistan’ın 23. başbakanı oldu.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı