Gündem

Şahsuvaroğlu: “Tarım arazileri betonlaştırılıyor”

Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımına değinen Şahsuvaroğlu, “Son haber Konya’da geldi. Konya’da 1914 yılından bu yana faaliyet gösteren, bitkisel üretimde ve hayvancılıkta yaptığı ıslah çalışmaları, araştırmaları, yayınları, uluslararası etkinliklere ev sahipliği ile ülke tarımına büyük katkıları olan Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne ait arazilerin bir bölümü “kamu yararı” denilerek konut yapımı için TOKİ’ye devredilmek isteniyor. Ulusal ve uluslararası birçok kuruluştan gıda kriz uyarıların geldiği bir dönemde bu uygulama kabul edilemez.” dedi.

Lütfü Şahsuvaroğlu, “Tarımsal girdi enflasyonu rekor tazeledi. Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım GFE) Şubat’ta aylık bazda alınırsa yüzde 16,69 artarken, yıllık bazda yüzde 80,99 yükseldi. Böylece Tarım-GFE hem aylık hem de yıllık temel alınırsa rekorunu egale ederek endeksin oluşturulduğu 2016 yılından bu yana zirveyi gördü. Girdi fiyatlarındaki bu artış önümüzdeki dönemde tüketici fiyatlarına yansıyacak gıdaya erişimi sıkıntıya sokacaktır.” İfadelerini kullandı.

Sinsi Bir Tümör Gibi Sarıyorlar

Zafer Partisi’ne sürekli olarak yöneltilen Suriyeliler haricinde politikanız yok eleştirisine dair Lütfü Şahsuvaroğlu, “Zafer Partisinin eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, enerjiden çevreye her konuda ciddi hazırlıkları mevcut. Ancak bunları kamuoyu ile paylaşmayı bir plan dâhilinde yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte en net bir şekilde çözüm önerilerimizi öğreneceksiniz. Sığınmacılar konusunu öncelikle ele almamız sebebi sinsi bir tümör gibi vücudumuzu saran tehlikeye karşı toplumu duyarlı kılmak içindir.” ifadesinde bulundu.

Biz Nerede Yaşıyoruz Bizi Kim Yönetiyor

Türklüğe savaş ilan edildi değerlendirmesinde bulunan Şahsuvaroğlu, ‘’Biz nerede yaşıyoruz, bizi kim yönetiyor? Türk Milleti bu soruyu düşünmelidir. Bu ülkede, Türk Milleti’nden Türkiye Milleti’ne geçiş sürecinden bahsedildi, Türklüğe karşı savaş ilan edildi, AKP sayesinde Türk olmaktan kurtulduklarını söyleyenler oldu. Milliyetçilik ayaklar altında alındı. En acısı ise milliyetçiliği ayaklar altına alanlar ile kendilerini milliyetçi olarak tanımlayan siyasilerin kol kola girmesini görmek oldu.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu