Gündem

Sarp Sınır Kapısı’nda su kaplumbağası yakalandı

Gürcistan’dan Türkiye’ye gelen yabancı plakalı bir otomobil Sarp Gümrük Kapısında riskli olarak değerlendirildi. Önce x-ray taramasına ardından da arama hangarına sevk edilen araç içerisinden x-ray taraması öncesi yolculardan birinin 2 adet poşeti araçtan indirmeye çalıştığı gözlemlendi. Muhafaza ekipleri hemen olaya müdahale ederek söz konusu paketlere el koydu.

 

Söz konusu poşetler açıldığında şaşırtan manzara ortaya çıktı. Toplamda 2 poşet içinde bez torbaların içerisine gizlenmiş vaziyette 1100 adet su kaplumbağası ele geçirildi.

 

Yasadışı şekilde yurda sokularak ticarete konu edilmek istenen su kaplumbağaları Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Artvin Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

 

Su kaplumbağalarını yasa dışı yollarla ülkemize sokmak isteyen yabancı uyruklu şahıs hakkında yürütülen adli soruşturmaya Hopa Cumhuriyet Başsavcılığınca devam ediliyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu