Gündem

Shanghai karantinaya devam ediyor

Shanghai COVID-19 Kontrol ve Önleme Çalışmaları Liderlik Gurubu Ofisi’nden alınan bilgilere göre, Shanghai’da karantina devam edecek. Hastalık nedeniyle doktora gitmek dışında, karantinayı uyulmalı yerine getirilmeli.

Dün saat 19:00 itibarıyla Shanghai’da 25 milyon 470 bin kişiden nükleik asit numunesi toplandı. Şehir genelinde nükleik asit testi için numune toplama çalışması genel olarak tamamlandı. Test sonuçlarına dayanarak yapılan değerlendirme sonucunda COVID-19’la mücadele için yeni tedbirler açıklanacağı ve bu süreçte şehirde karantina uygulamasının devam edeceği bildirildi.

Shanghai’da dün 268 vaka ve 13 bin 86 asemptomatik vaka tespit edildi. Tek bir günde nükleik asit test sonucunu pozitif gösteren kişilerin sayısı ilk defa on bini aştı. Mart ayından bu yana Shanghai’da nükleik asit testi sonucunu pozitif gösteren kişilerin sayısı 73 bini aştı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu