Gündem

Signify’da iki üst düzey atama

 Aydınlatmada dünya lideri Signify geçtiğimiz yıl gerçekleşen global yapı değişikliğinin ardından iki önemli atama haberiyle gündemde. Gerçekleşen yeni atamalarla birlikte, Signify Türkiye ve Maghreb bölgelerinden sorumlu CEO Eran Görgen’in, Doğu Avrupa Bölge Başkanlığı ve CEO’luğu görevini üstleneceği ve çalışmalarını Polonya’da sürdüreceği açıklandı. Eran Görgen yeni göreviyle beraber, içinde Rusya, Ukrayna, Polonya, Çekya, Romanya’nın da bulunduğu 27 ülkeden oluşan bir bölgenin sorumluluğunu üstlenmiş olacak. Eran Görgen’in yerine ise Saner Kırık Signify Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapacak.

Ortadoğu, Türkiye, Afrika ve Pakistan (METAP) Bölge Başkanı ve Ceo’su Göktuğ Gür atamalara yönelik yaptığı açıklamada Signify Türkiye’nin Eran Görgen’in liderliğinde Signify genelinde en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak, bu başarının her şeyden önce ekip ruhunu yakalamakla ve müşteri ilişkilerini güçlendirmekle mümkün olabildiğini dile getirdi. Saner Kırık’ın pazardaki değişken koşullara rağmen güçlü ve bağlı bir ekip oluşturma yoluyla büyüme ve karlılıkta çok önemli rol oynadığını belirten Göktuğ Gür, “Eran Görgen ve Saner Kırık başarılarımızın altında imzası olan çok değerli yöneticilerimiz. Yeni görevlerinde de gerek ekiplerinin gelişimine gerekse Signify’ın partnerleri ve paydaşlarıyla beraber büyümesine önemli katkıları olacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.   

Stajyer olarak başladı, 21 yılı başarılarla geride bıraktı 

Kariyerine 2000’de Philips Türkiye’de stajyer olarak başlayan Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Eran Görgen, daha sonra Polonya, Romanya, Macaristan, Hollanda ve Slovakya’da da satış, pazarlama alanında ve yönetici rollerinde pek çok başarılı projeye imza attı. Uzun yıllar Philips Aydınlatma Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü olan Görgen 2017’de Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü olarak görevlendirildi. 2018 yılı itibarıyla Philips Aydınlatma’nın Signify’a devrolması ile Signify Türkiye Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü. Görgen bu başarılı çalışmalarına ek olarak 2020’de Maghreb’e liderlik yapma görevini de üstlendi, süreçleri kolaylaştırmak ve bölgede başarının güçlü bir yol haritasını oluşturmak için ekibe koçluk yaptı. Eran Görgen, 1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Doğu Avrupa Bölge Başkanı ve CEO’su olarak göreve başlıyor. 

 15 yılı aşkın süredir Signify’da birçok değerli projeye imza attı

16 yıldır Signify’da; Çanakkale Şehitler Anıtı, Çamlıca Camii, Osmangazi Köprüsü gibi birçok başarılı projeye imza atan Saner Kırık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu. Kariyeri boyunca satıştan müşteri hizmetlerine kadar hemen hemen her alanı deneyimleyen Kırık, proje takip süreçlerindeki farklı bakış açısı ve yaklaşımıyla, sağladığı müşteri memnuniyetiyle, yönettiği her departmanda somut başarılara imza attı, ekip yönetimi ve liderliğiyle ön plana çıktı. Bulunduğu her görevde uyguladığı stratejik hamlelerle doygun kanallarda çift haneli, potansiyel pazarlarda ise yüzde 20’den fazla büyümeyi sağlayarak, karlılık seviyesinin artırılmasında çok büyük rol oynadı. Şirketin dijitalleşme süreçlerinde ve inovasyonlarının pazarla buluşmasında kritik rol oynarken,

Vegas Mall, Kırıkkale Nur Camii, Kahramanmaras Abdulhamithan Camii, Ankara 34 projesi kapsamında Anayasa Mahkemesi, TOBB, Amfi Tiyatro, Protokol Yolu gibi pek çok aydınlatma projesini içinde barındıran projelerle de uluslararası 10’dan fazla ödülü ülkemize getirdi. Kazakistan’da yer alan, Orta Asya’nın üçüncü büyük camisi olan Nur Sultan Camii’nin aydınlatması da Saner Kırık önderliğinde 2021’in ödül kazanan dikkat çekici çalışmalarından biri oldu. Signify’da son olarak içinde tasarım merkezi ve satış desteğin de bulunduğu iki ayrı ticari kanalın liderliğini yürüten Saner Kırık, yeni rolü ile 1 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla Signify Türkiye Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam edecek.


Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu