Gündem

Sultanahmet Köftesi Nasıl Servis Edilir?

Sultanahmet Köftesi Nasıl Servis Edilir?

Ülkemizde yemek kültüründe çeşitli yemekleri soslandırma, çorbaya yağ yakma, etleri marine etme gibi lezzet arttırıcı dokunuşlar bulunmaktadır. En lezzetli ve pratik yemeklerden olan köftenin de servisinde soslar lezzeti arttırmakta tüketimi kolaylaştırmaktadır. Lezzetlendirici unsurlardan ve köfte tüketiminde sıklıkla tercih edilen sosların ana bileşeni genellikle domates olmakla birlikte içerisine ustaların tercihine göre özel baharatlar eklenebildiği gibi yüzyıllar boyunca değişmeden gelen sos içerikleri de vardır. Anadolu kültür hazinesinin önemli bir unsuru olan yemek kültürümüzde soslar önemli bir yer tutmaktadır.

Kimi yemeklerimizde olduğu gibi Sultanahmet Köftesi de kendine özel gelenekselleşmiş sosuyla servis edilmekte, tüketici deneyimine sunulmaktadır. Sultanahmet Köftesi’ni 100 yılı aşkın zamandır alışılageldiği şekilde ve bozmadan tüketicilerine sunan Meşhur Sultanahmet Köftecisi özel sosuyla lezzetli sunumlar yapmaktadır. Meşakkatli bir hazırlama süreci olan Sultanahmet Köftesi özel sosuyla buluştuğunda enfes bir deneyim sunar. Izgarada hazırlanmış leziz köfte, közlenmiş biber ve özel sosla sunulur, akıllarda yer eder.

Yemek küştürümüzde lezzet ön plandadır fakat sunum da lezzetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Meşhur Sultanahmet Köftecisi lezzetiyle damakları fethettiği gibi sunumuyla da gözlere hitap etmektedir. Sultanahmet Köftesi’nin tüketiminde pek çok içecek tercih edilebileceği gibi özellikle geleneksel içeceğimiz olan ayran tavsiye edilir. Özellikle birlikte sunumu yapıldığında piyaz da damaklara ve gönüllere taht kurar. Ayrıca bu efsane ikiliye eşlik eden irmik helvası da süreci tamamlayıcı önemli bir unsurdur.

Her gün öğleden önce 11.00’da açılıp gece 23.00’a kadar hizmet veren Meşhur Sultanahmet Köftecisi İstanbul / Fatih / Sultanahmet’te gün boyu yerli ve yabancı müşterilerine yoğun bir çabayla hizmet vermektedir. Profesyonel ve güler yüzlü servis personeli, alanında uzman yılların deneyimine sahip mutfak personeli ile profesyonel hizmeti alacak benzersiz bir lezzet deneyimi yaşayacaksınız. Sultanahmet Köftecisi 12 saat verilen kesintisiz hizmeti sırasında belli standartları ve Sultanahmet Köftesi’nin geleneksel lezzerini korumaktadır. Bu muhteşem lezzet deneyimi için Meşhur Sultanahmet Köftecisi internet sitesinde bulunan iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu