Gündem

Victoria’s Secret, Metaverse Dünyasına Katılıyor

Victoria’s Secret, Metaverse Dünyasına Katılıyor

Ünlü tasarımcı iç çamaşırı şirketi Victoria’s Secret, kuruluşun ürünlerini metaverse’de sunmaya hazır olduğunu gösteren bir dizi ticari marka patenti başvurusunda bulundu. Duyuru, ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından yapıldı ve bu eylemlerin şirketin ürünlerini blockchain teknolojisini kullanarak sunması ve NFT’lerin kullanımına işaret etmesi için ilk adım olabileceğini belirtti.

Büyük moda şirketi, metaverse haberleri ve NFT kullanımının işletmelere sunduğu fırsatlara yönünü çeviriyor. Dünyaca ünlü iç çamaşırı şirketi Victoria’s Secret‘ın, metaverse’de markasıyla ilgili hizmet ve ürünler sunmaya yönelik ilk adımlarını attığı bildiriliyor. Marka vekili Mike Kondoudis tarafından rapor edildiğine göre şirket, markanın sanal dünyalarda kullanımına ilişkin üç marka başvurusu yaptı.

Bu başvuru, şirketin tasarımlarını meta veri tabanında farklı platformlarda NFT’ler olarak sunma niyetinde olabileceği anlamına gelebilir.

Meta Evrende Moda ve İş

Gittikçe daha fazla marka artık metaverse fırsatlarını değerlendirip mallarını ve hizmetlerini oraya nasıl götürebileceklerini araştırıyor. Ralph Lauren ve Gucci gibi diğer moda ve giyim şirketleri de önemli pazarlarından biri olarak metaverse’i aktif olarak hedefliyor. Gucci, meta dünyanın kullanıcılarına sanal bir moda deneyimi sunmak için bir metaverse platformu olan Decentraland‘da açıklanmayan miktarda arazi bile satın aldı.

Dolce & Gabbana, NFT’ye ve meta veri havuzuna giriş yapan moda şirketlerinden bir diğeri. Son dakika metaverse haberleri ile marka, Eylül ayında bir NFT koleksiyonu sattı ve o sırada 5,7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) kazandı.

Moda ürünleriyle bağlantılı olmayan diğer şirketler de metaverse’e giriyor. Daha geçen hafta, küresel düzeyde önde gelen fast-food franchise’larından biri olan McDonald’s, ürünlerini metaverse’de sunmak için sanal restoranların kurulmasına işaret eden on ticari marka kaydetti.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu