Gündem

Yalım: “Bakanlıklar destek değil köstek oluyor”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Türk firmalarının ve şoförlerin Gürcistan üzerinden Rusya’ya giderken yaşadığı zorluğa ilişkin konuştu. Yalım konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Rusya’ya giden Türk şoförler sınırda mahsur kaldı. Günlerce hareketsiz kalan şoförler temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını söylerken, gerek sosyal medya hesaplarından gerekse meclis kürsüsünden sürekli olarak TIR şoförlerinin sorunlarını gündeme taşıyan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım bir kez daha şoförlerin sesi olarak, Türk şoförlerinin yalnız bırakıldığına dikkat çekti.

BAKANLIKLARA KINAMA

CHP’li Yalım yaptığı açıklamada, “Şoförlerimizin yurt dışında yaşadığı zorluklardan dolayı yalnız bırakan Dışişleri Bakanlığını, Ticaret Bakanlığını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını esefle kınıyorum. İhracat rakamlarımızın artması için uğraşan firmalarımıza maalesef destek değil köstek olmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu