Gündem

Yalım, köylerin nabzını tutuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, ildeki köyleri dolaşarak, köylülerin sorunlarını dinliyor, kendileriyle birebir ilgilenerek, tüm taleplerini tek tek not ediyor

CHP son dönemdeki çalışmalarını köylerde de sürdürüyor. Milletvekili Yalım da, bu kapsamda ildeki köyleri ziyaret ederek, köylülerin sorun ve taleplerini dinliyor.

CHP Eşme İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısına katılan Yalım, ardından birtakım ziyaretlerde bulundu.

Yalım bu kapsamda, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba’nın yanı sıra, il ve ilçe yöneticileri, İl Genel Meclis üyeleri ve Kadın ve Gençlik Kolları üyeleriyle Eşme ilçesine bağlı bazı belde ve köyleri ziyaret etti.  İlk olarak Yeleğen beldesine giden Yalım, Aksaz, Güllü, Kayapınar ve Yeşilkavak köylerini de ziyaret ederek, vatandaşları dinledi.

“Atamızın dediği gibi ‘köylü milletin efendisidir’ diyoruz”

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “köylü milletin efendisidir” ilkesini kendilerine hedef belirlediklerini söyledi.
Bu hedefle her zaman köy sakinlerinin yanında olduklarını vurgulayan Yalım, “Atamız her sözü olduğu gibi bunu da gelişigüzel söylememiştir. Bunun da altı dolu ve bizlere, kendisinden sonra gelecek olanlara hedef olduğunun bilincindeyiz.” dedi.
Yalım, AKP iktidarının her alanda olduğu gibi köyde yaşayan insanları da zor durumda bırakan uygulamalar yaptığının altını çizerek, şunları kaydetti:
“Köy demek tarla demektir, çiftçi demektir, üretim demektir. Ancak maalesef AKP iktidarında 20 yılda köylerimiz, köylülerimiz bitme noktasına gelmiştir. Bu verimli topraklarda üretilen her ürün bilerek ve isteyerek neredeyse bitme noktasına getirildi. Bu verimli toprakların ürünleri destekleneceği yerde yok edildi. Birileri, yandaşlar zengin edilsin diye ithal edilir hale getirildi. Bundan ülke ve üreticilerimiz kaybederken, her zaman olduğu gibi yandaşlar kazandı, zengin oldu. Ancak geliyor gelmekte olan. CHP iktidarında tüm bu yağmacı zihniyet yok edilecek ve köylü ve çiftçilerimizi kalkındıracak politikalar ivedilikle hayata geçirilecek.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu