Gündem

Yokuş: “Dolar faizinde tarihi rekoru da kırdılar”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye’nin AK Parti iktidarında tarihinin en yüksek faizini ödediğini belirtti. Yokuş: “Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda. Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye’nin AKP iktidarında halkı yüksek faiz altında ezdirdiğini belirterek, “Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda ..”Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler .” dedi.

“DOLAR FAİZİNDE TARİHİ REKORU DA KIRDILAR”

Yokuş, AKP iktidarının beceriksizliği ve hataları nedeniyle şu anda tarihin en yüksek faizini ödediğini belirterek, şöyle devam etti:
“Ülkemizde şu anda dolar faizinde 19 yılın rekoru kırıldı. Uzmanların verdiği rakamları, yapılan haberleri herkes okuyordur. Son olarak Hazine, yüzde 8.625’lik yüksek faizle 2 milyar dolarlık borçlanmaya gitti. Bu ne demek biliyor musunuz? Sadece bu borç için 948,7 milyon dolar faiz ödenecek. Rakamın büyüklüğüne bakın. Bunu halkımız ödeyecek. Onların keyfi için alınan bu parayı hepimiz ödeyceğiz.”
Ödenen bu faizin 19 yılın rekoru olduğunun belirtildiğinin altını çizen Başkan Yokuş, “Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor. Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda, Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu