Magazin

Toplam Vaka Sayısı 47 Bine Ulaştı

Türkiye’de etkisini hızla arttıran koronavirüs gün geçtikçe daha ağır sonuçlar doğurmaya devam ediyor. Koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere vatandaşların ciddi bir kısmı uymazken hükmet tarafından 31 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu yasakla birlikte 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde pazartesi gününe kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Fahrettin Koca tarafından açıklanan yeni verilerde toplam vaka sayısının 47 bin 29’ ulaştığı görülüyor. Son bir gün içinde 4 bin 747 yeni vakanın daha eklendiği bildirildi. Aynı zamanda yeni bir rekor daha kırılarak günlük koronavirüs testi sayısı da 30 bine ulaşmış oldu. Bir gün içerisinde yapılan test sayısı 30 bin 864 olarak açıklandı.

98 KİŞİ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ

Koronavirüs sebebiyle son bir gün içerisinde 98 kişi daha yaşamını yitirdi. Bu rakamla birlikte koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı da bin 6’ya ulaşmış oldu. Yoğun bakım ünitelerinde yatan toplam hasta sayısı da artış göstererek bin 667’ye ulaştı. Bir gün içinde toplam 281 kişi daha iyileşerek taburcu edildi.

Koronavirüs tedavisi görüp iyileşenlerin toplam sayısı böylelikle 2 bin 423’e ulaşmış oldu. Hastanelerde toplam entübe hasta sayısı da artış göstererek bin 62’ye ulaştı. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde şimdiye kadar toplam koronavirüs test sayısının 307 bin 210’a ulaştığı açıklandı.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu