Sağlık

Araç Performans Hesaplama

Yazılım denince akla ilk olarak bilgisayarlar gelmektedir. Ancak artık hemen her teknolojik cihazda belli yazılımlar üzerinden hareket edilmektedir. Araç yazılımı da bu minvalde değerlendirilmektedir. Yazılımların güncel olmaması ya da hata vermesi direkt olarak araçların çalışma sistemlerine etkide bulunmaktadır. Yazılım sorunları yüzünden istendiği gibi çalışmayan ya da performansı çok düşen araçlara rast gelmek mümkündür.

Araç performans hesaplama sistemleri artık yazılımlar üzerinden değerlendirilmektedir. Yazılımların güncel olmaması durumunda araçların performansları da otomatik olarak düşmektedir. Bunun yanı sıra bazı araçlar ortalama performans sistemleri üzerinden çalışmaktadır. Performansların yükseltilebilmesi için belli yazılımların araçlara sonradan yüklenmesi gerekebilmektedir. Bu gibi detaylar bireysel araştırmalar neticesinde elde edilememektedir. Zira yazılımların kontrol edilmesi araçlara bağlanan özel cihazlarla sağlanmaktadır. Siz de servis desteği alarak aracınızdaki yazılım durumunu da performans değerlendirmelerini de net bir şekilde görerek hesaplatabilirsiniz.

EGR

Egr sistemlerinin bozulması da araç performanslarını yakından etkilemektedir. Bahsedilen sistemler bazen motor arızası bazen aracın hiç çalışmaması ile bozulduğunun işaretini vermektedir. Arızanın giderilmesi ile araç performansı istenen seviyelere yeniden çıkarılabilmektedir. Bu arızaların tamiri için ise farklı yöntemler değerlendirilmektedir. Aracın durumuna göre EGR temizliği yapılarak da parçaların tamamen değiştirilmesi usulü üzerinden hareket edilerek de tamir sağlanabilmektedir. Hangi tamir yönteminin kullanıldığı da değerlendirilen yedek parça markalarının ne olduğu da tamir fiyatlarını yakından etkileyen maddeler arasında gösterilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı