Sponsorlu Bağlantılar

Açık Emar Fiyatları

Açık Emar Fiyatları

Günümüzde iki farklı emar çekim yöntemi kullanılmaktadır.  İkisinin arasında büyük farklılıklar yoktur. Açık emar kapalı emara göre daha konforludur.  Açık emar fiyatları konusunda da yine iki emar arasında fark yoktur.  Ancak emar fiyatları görüntüleme merkezine göre ve hastanın sosyal güvenlik kapsamına göre değişmektedir.  Dolayısıyla doğru bilgi görüntüleme merkezi ile iletişime geçip hem randevu oluşturmak hem de emar fiyatları hakkında bilgi almak en doğru yöntemdir.

Açık Emar Nedir?

Açık emar çekimlerinde görüntülenmek istenen vücudun belli bölgeleri kapalı emar tekniğinde de farklı değildir.  Son derece görüntü kalitesi yüksek olan bir teknoloji kullanılır.  Ancak açık emar kapalı emara göre hasta açısından daha konforludur.  Ayrıca klostrofobisi bulunan,  kapalı emar çektirmek de zorlanan hastalar için alternatif bir çözümdür.  Aynı zamanda çocuklar kapalı emar çekimlerinden genellikle korkmaları sebebiyle açık emar çocuklar açısında da oldukça faydalı bir görüntüleme yöntemidir.

Açık Emar Fiyatları

Açık emar fiyatları veya diğer radyolojik görüntüleme yöntemleri fiyat olarak birbirinden farklılık gösterir.  Ancak fiyatlar ekonomik bütçeye uygun,  insanları zorlamayan fiyatlardır.  Ayrıca hastaların sosyal güvenlik kapsamında belli indirimleri alabileceği görüntüleme merkezleri bulunmaktadır.  Bu konuda en doğru yöntem randevu oluştururken aynı zamanda görüntüleme merkezinden açık emar fiyatları konusunda bilgi almaktır.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim filmi kısaltılmış adıyla HSG histerosalpingografidir. Rahim filmi ile rahim hakkında çok ayrıntılı bilgilere ulaşılır.  HSG rahim boşluğunun içinin ve bütün olarak incelenmesine olanak sağlar.  Rahim içinde tüpler bulunur.  Bu tüplerin tıkanık olup olmaması özellikle hamile kalmak isteyen kadınlarda hamileliği engelleyen durumlardır.  Ayrıca tüplerin dar veya geniş olması rahimde kalınlaşma aşınma yara gibi patolojik durumlar olup olmadığı rahim filmi ile tespit edilir.  Bunun yanı sıra kanser,  rahim ağzı kanseri teşhisinde de rahim filmi oldukça ayrıntılı bilgi verir.  Birden fazla düşük ve kürtaj yaptıran kadınlarda rahimde herhangi bir yapışıklığın olup olmadığı rahim filmi ile görüntülenebilir.  Rahim filmi ağrısız ve acısız işlem olduğundan herhangi bir anestezi yapılmasına gerek yoktur.  Özellikle son yıllarda çıkan teknolojik cihazlar hastada hiçbir ağrı ve acı hissedilmemesini sağlamaktadır.  Dolayısıyla rahim filmi çektirmek ciddi ve önemli hastalıkların tespit edilmesi açısından mutlaka gereklidir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim filmi son yıllarda teknolojik olarak gelişmiş cihazlarla önceki yıllara göre daha rahat ve daha kısa sürede ağrısız acısız gerçekleştirilen işlemlerden biridir.  Radyolojik tetkik anlamında çok uzun yıllardır kullanılan bir teşhis yöntemidir.  Radyolojik incelemeler alanına yeni katılan teknolojik cihazlarla rahim filmi çok daha kısa sürede tamamlanır.  Kadın önce jinekoloji masasına yatırılarak rahim içine kontrast madde içeren bir ilaç verilir.  Böylelikle net görüntüler elde edilir. Bunun dışında rahimde bulunan yumurta ve tüpler hakkında veya hamile kalamayan kadınlar açısından sorunun ne olduğu anlaşılır.  Verilen kontrast madde ile tüplerin içi ve rahim içi tamamen dolar ve bu arada birkaç film çekilir.  Rahim filmi birçok hastalıkların teşhisinde kullanıldığı gibi özellikle çocuk sahibi olamayan anne babaların rahimden kaynaklı bir sorun olup olmadığının anlaşılması açısından önemli tetkiklerden biridir.

Açık Emar Kullanım Alanları

Açık emar vücudun ciddi anlamda incelenmesine ayrıntılı olarak görüntülenmesine ve önemli birçok hastalık hakkında tanı ve teşhis koymaya yönelik radyolojik tetkiklerdir.  Özellikle nörolojik hastalıklar ve beyin tümörlerinin araştırılması herhangi bir cerrahi operasyon sonrasında hastanın operasyon sonrası durumunun incelenmesi,  kemik içi taraması ve eklemler gibi birçok organların tetkikinde kullanılan yöntemlerden biridir.

Rahim filmi Ne Kadar Sürer?

Rahim filmi uzun yıllardır özellikle rahim içinin görüntülenmesi yumurtalık ve rahim kanseri kısırlık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan önemli radyolojik inceleme araçlarından biridir.  Kullanılan klasik rahim filmi araçlarının yanı sıra bugün günümüzde çok daha kısa sürede işlemin tamamlanmasını sağlayan teknolojik cihazlar kullanılmaktadır.  Dolayısıyla bugün kullanılan teknolojik cihazlarla hasta hem ağrı ve acı hissetmemekte hem de işlem klasik yöntemlere göre çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.  Rahim filmi yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan işlemlerden biridir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı