Sponsorlu Bağlantılar

Alttan Isıtma

Alttan Isıtma

Yer döşemesinin altına boru ve kablo döşenerek ortama ısı konforu sunan alttan ısıtma sistemleri klasik ısıtma yöntemlerine göre en büyük avantajı tasarruflu olmasının yanı sıra mekanlara daha geniş kullanım alanı açmasıdır. Bu sistemde ısı sirkülasyonundan en verimli neticeyi alabilmek için yetkili mühendis tarafından projelendirmesi yapılarak konusunda uzman teknik ekip kurulum işlemini gerçekleştirir.

Alttan Isıtma Sistemi Kullanım Alanları

Isıtılması gerekli olan her alanda kullanıma uygun olan yerden ısıtma sistemleri Mecem Mühendislik Firması tarafından gerçekleştirilen bu proje ile ısı tavanda veya köşede birikmeden dolaşım yapması ile ortamda ısı kaybına neden olmaz. Bu durum ise kullanıcıların ısı konforu elde etmelerini ve enerji tasarrufu sağlamalarına yardımcı olur.

Alttan Isıtma Yöntemleri

Alanında oldukça başarılı olan Mecem Mühendislik ısıtma sistemleri dışında iklimleme sektöründe de aynı başarıyı sürdürerek VRF klima modelleri ve ürettiği projelerle müşteri memnuniyetini kazanır. Hem iklimleme hem de ısınma projeleri hazırlayan firmanın yerden ısıtma sistemi klasik ısıtma sistemlerinden farklı ve daha avantajlıdır. Bu ısıtma sisteminin uygulanması için diğer sistemlerden farklı olarak zeminden ısıtma malzemelerinin kullanılması gerekir.

Alttan Isıtma Sisteminde Kullanılan Malzemeler

Bu ısıtma sisteminde kullanılacak olan malzemeler kullanılan tekniğe göre değişişe de genel olarak ısı yalıtım levhası, spiral boru, kollektör, kollektör kutusu, u klips, kesme vanası, test göstergesi gibi malzemelerden oluşur. Profesyonel keşif ekibi öncelikle uygulama yapılacak alanda gerekli keşifleri yaptıktan sonra kullanılacak malzemeleri belirler ve sonrasında firma mühendislerinin hazırladığı proje doğrultusunda teknik ekip tarafından ısıtma sistemi kısa zamanda döşenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı