Sponsorlu Bağlantılar

Analog Fotoğrafçılık Hakkında Tavsiyeler

Analog Fotoğrafçılık Hakkında Tavsiyeler

Analog fotoğrafla uğraşmak ve analog çekimler yapmak isteyen kişilerin bu alana girmeden önce bilmesi gereken bazı şey vardır. Bu alan çok emek ve sabır isteyen zorlu bir alandır. Ayrıca oldukça masraflıdır. Çünkü analog fotoğraf makineleri ucuz fiyatlarla alınsa dahi artık piyasada fazla bulunmayan pozların satın alınması ve fotoğrafların bastırılması sürekli maddi ödemeler gerektirecektir. Bu nedenle sadece bir hevesle analog fotoğraf makinesi alınması tavsiye edilmez.

Diğer taraftan analog fotoğrafçılığın dünyanın en keyifli işlerinden biri olduğu söylense pek de abartılmış olmaz. Fotoğraflara fotoğrafçının kendinden bir şeyler katabilmesi bu alanı daha keyifli kılar. Ayrıca çekilen fotoğrafların basılmasını beklemek, baskılar çıkana kadar sonucun ne olacağını bilememek çok heyecan vericidir.

Anıl Uzun Blog Web Sitesi Hakkında

Yukarıdaki tavsiyeler otuz yıldan fazla süredir analog fotoğrafçılıkla uğraşan Anıl Uzun tarafından kişisel bloğunda verilir. Anıl Uzun, uzun fotoğrafçılık hayatında edindiği bilgi ve birikimleri işin başındaki gençlerle ve hobi olarak çekim yapanlarla paylaşmak üzere bloğuna paylaşımlar eklemektedir. Kıymetli bir kaynak haline gelen bloğun fotoğrafçılıkla ilgilenen herkes tarafından incelenmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı