Sponsorlu Bağlantılar

Axie Infinity Nasıl Oynanır?

Axie Infinity Nasıl Oynanır?

Oyuncular, Axie Infinity olarak bilinen açık uçlu, esnek oyun evreninde Axies’leriyle gerçek zamanlı olarak savaşabilir, ancak aynı zamanda onları ve arazi parçaları gibi diğer simgeleştirilmiş oyun içi kaynakları takas edebilir. Oyuncular, oyunlarını değiştirmek ve Axie Infinity dünyasına eklemenin yeni yollarını keşfetmek için platformdaki çeşitli özelliklere erişebilir. Birincil faaliyetler, Mihverleri toplamak, değiş tokuş etmek ve onlarla savaşmak; bunlar, kara tabanlı krallıklar geliştirerek ve oyunun ekosistemini geliştirerek tamamlanır. Gelin Axie Infinity nasıl oynanır detaylıca anlatalım.

Savaş Oyunu:

Her Axie’nin hem savaşta nasıl performans gösterdiğini hem de diğer oyuncular için ne kadar çekici olduğunu veya P2P pazar yerlerinde makul bir fiyata satılıp satılmayacağını etkileyen çeşitli özellikleri vardır. Bazı özellikler oyundaki tüm Axies tarafından paylaşılırken, diğerleri belirli Axies sınıflarına özgüdür. Tüm Eksenlerin ait olduğu sınıflara (Aquatic, Beast, Bird, Bug, Plant veya Reptile) (Dawn, Dusk ve Mech) ek olarak üç gizli sınıf olmasına rağmen. Her sınıfın, diğer sınıflarla rekabet ederken ne kadar etkili olduklarını etkileyen avantaj ve dezavantajları vardır.Axie Infinity’de yeni olan oyuncuların oynamaya başlamak için en az üç Axie satın almaları gerekecek; bu, yazı yazıldığı sırada mevcut olan en ucuz Axies’in maliyeti 300 $’dan fazla olduğundan, giriş için bir tür engel olabilir.

Axie Toplama Ve Takası:

Her yeni Axie’nin farklı bir istatistik ve beceri seti olduğundan, Axie pazarından alınıp satılabilen değerli koleksiyoncu öğeleri olabilirler. Origins olarak bilinen 4.088 Axies’in orijinal partisi, Mystics olarak bilinen en nadir ve en değerli Axies’i üretti ve sattı. Mistiklerin kendilerine oyunda avantaj sağlayabilecek benzersiz vücut bölümleri vardır, ancak asıl çekicilikleri az bulunmalarıdır. Kalan son dörtlü mistik şu anda 5.000 ETH’de listelenirken, birden fazla mistik vücut parçasına sahip bazı mistikler 200 ila 300 ETH’ye satıldı.

Yeni Axie’ler Elde Etme:

Axie’ler, oyuncular tarafından PVP savaşı veya üstlenilen görevler yoluyla SLP kazanmak için kullanılmanın yanı sıra yeni yavrular üretmek için yetiştirilebilir. Yeni yetiştirilmiş bir Axie’nin hangi özelliklere sahip olacağı, karmaşık bir genetik özellikler sistemi tarafından belirlenir. Oyuncular, çevrimiçi bir hesap makinesi ve oyun içi bir Axie eşleştirme merkezi kullanarak nadir veya güçlü özelliklere sahip Axie’leri başarılı bir şekilde yetiştirme şanslarını hesaplayabilirler. Bir Axie, nüfus dengesini korumak için yalnızca yedi kez çoğalabilir. Bir Axie’nin sonraki çiftleştirmesinin maliyeti, ilk çiftleştirmenin maliyeti bir öncekinden kat kat daha az olacak şekilde, her üremeyle birlikte artar.

Axie Infinity Evreninin Bir Parçası Olma:

Axie Infinity’nin Lunacia adlı sanal dünyasında önceden belirlenmiş sayıda arsa vardır; bu yazı yazıldığı sırada bu sayı 90.601 idi. Bu araziler, tıpkı dünyayı oluşturan Axies gibi, oyuncuların birbirleriyle ticaret yapabilecekleri NFT’lerdir. Arsalar, oyun içi kaynaklar kullanılarak zaman içinde geliştirilebilir ve oyuncular arazilerinde AXS jetonlarını keşfetme şansına sahip olurlar. Arsalar, bir oyuncunun Eksenleri için temel görevi görür. Geliştiricilerin kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle dolup taşan sanal bir dünyaya dönüştürmeyi planladıkları Lunas Landing adlı merkezi bir alanın çevresinde yedi farklı türde arazi parçası bulunuyor.

(Kaynak: https://kriptopod.com )

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu