Sponsorlu Bağlantılar

Baby Face Beauty Nedir?

Baby Face Beauty Nedir?

Leke tedavisi ve cilt yenileme alanlarında lazer sistemlerinin kullanılmasıyla geliştirilmiş FDA onaylı cihazlardır. Cilt bakımı yaparak aynı zamanda tedavi amaçlı da başarılı olan baby face beauty uygulamaları kısa süreli ve anestezi gerektirmediğinden oldukça pratiktir. Her mevsim ve her cilt tipine uygun bir kullanımı bulunmaktadır. Cildin ihtiyacı olan vitaminlerin verilmesi sayesinde ciltte sıkılaşma, yenilenme, parlaklık ve gözeneklerin yok edilmesi gibi etkileri söz konusudur. İçten dışa doğru ciltte iyileşmeyi hızlandırarak uygulama sonrası herhangi bir bakım yapılmasına gerek kalmayan başarılı bir uygulamadır. Lazer etkisi kullanılarak antioksidan, aydınlatıcı ve parlatıcı etkilerini kişide hemen görmek mümkündür.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanır?

Uygulama bazen tek seansta başarılı olurken bazen uzman görüşü ve ciltte meydana gelen soruna bağlı olarak 2 hafta aralıklarla 3-4 seans gerekmektedir. Mikro kanallar açılarak yapılan kısa süreli tedavi iki aşamada gerçekleşir. İlk aşamada kanalların açılması ve ampullerin hazırlanması olurken ikinci aşamada cilde hazırlanan ampullerin yedirilmesi ve maske uygulaması yapılması yer alır. Ciltte uygulamaya bağlı kızarıklıklar hemen geçerken kişi günlük hayatına hemen dönebilecek bir iyileşme sağlamaktadır. Tüm cilt tiplerine uygun olup tüm mevsimlerde güvenle yapılan baby face beauty uygulaması etkilerinden dolayı kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yapılan işlemlerden sonra kişi istediği görünümde olan cilde kavuşmuşken yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılmış olur.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

Lazer işlemleri kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişen yöntemlere sahiptir ve süreç bu yöntemlerin belirlenmesiyle başlar. Şişli lazer epilasyon uygulamaları öncesinde hijyen koşullar sağlanmalı ve kıllar tıraş edilmelidir. Lazer cihazından çıkan ısı enerjisi kıl köklerinin işlevine etki ederek bozar ve bir daha çıkmasının önüne geçilip ilk seans sonrası dökülmeler başlar. Uygulama sonrasında güneş ışınları ve sıcaktan korunmak ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Tüm detaylar uzman kişi tarafından aktarılıp kalıcılık etkilerini arttırmak için uyulması konusunda hasta uyarılır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamalarında kişilere en çok fiyatlar konusunda farklı bilgiler verilir. Lazer uygulamalarında fiyatları etkileyen başlıca faktörler; kişinin cilt yapısına göre özel uygulama yapılması, merkezin durumu, uzman kişinin deneyimi gibi konular yer alır. Bu faktörlerin belirlenmesi için iyi araştırma yapılmalı ve ön görüşme sağlanmalıdır. Muayene olunması ve bilgi aktarımı sırasında fiyatlar hakkında da hasta aydınlatılmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Uygulamalarda kullanılan 3 çeşit lazer cihazı vardır ve bu cihazlar kişilerin durumlarına göre etki gösterip uygulaması uygun olan cihazlarla yapılmalıdır. Alexandrite lazer epilasyon açık tenli kişilerde başarılı etkileri olan bir cihazdır. Koyu tenli ve ayva tüylere sahip olan kişilerde yan etki yapmasından dolayı uygulama yapılmamalıdır. Diode lazer cihazı dalga boyu uzun olan cihazlardandır ve koyu tenli kişilerde bile başarılı etkileri vardır. ND YAG ise derinlere etki etmesinden çok koyu tenli kişilerde başarılıdır. Fakat ağrılı bir işlem olmasından dolayı tercih edilmez ve kişiler tercih etse de tedaviyi yarım bırakmaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Birçok alanda başarılı olan lazer uygulamaları günümüze gelene kadar tıp ve askeri alanlarda farklı tedavilerde uygulanmıştır. Beşiktaş lazer epilasyon uygulamaları günümüzde kıl sorunlarına kalıcı çözümler üreterek tercih edilir uygulamalar arasında yer almıştır. Uygulamada kıl sorunu yaşanan her bölgeye doğru yöntem ve doğru cihazla yapılan müdahale olması sağlanırsa oldukça başarılı ve güvenli bir uygulama olup 12 yaş üzeri kadın ya da erkek fark etmeden herkese yapılabilir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı