Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Kepçe Kulak Problemi

Bebeklerde Kepçe Kulak Problemi

Hepimizin bildiği üzere bebeklerde kepçe kulak olayı son zamanlarda iyice çoğalmıştır. Bunun yanında çoğalan diğer hastalıklardan birileri de rota virüstür. Oldukça fazla bir şekilde çoğalan bu hastalıklar için çocuklarımızı sürekli olarak muayene ettirebilirsiniz. .

Bebeklerde Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi

Bebeklerimizi doğdukları andan itibaren en iyi şekilde korumaya çalışırız. Onları sürekli muayene ve kontrol ettiririz. İç sağlığı kadar dış görünüşü de oldukça önemlidir. Bebeklerde kepçe kulak son zamanlar da ortaya çıkan büyük bir sorundur. Bazı sebeplerden dolayı kepçe olan kulakların artık tedavisi mümkündür. Ameliyatsız ağrısız sancısız bir şekilde kolayca tedavi ettirilebilir.

Kepçe Kulak Nedir?

Oldukça merak edilen sorulardan biri de kepçe kulak nedir neden olur sorusudur. Aslında kepçe kulak işten dışı yanı vücutla alakalı bir olaydır. Kulaktaki kıkırdak yapısının tam anlamıyla gelişmemesi ve geniş alanın olması bunun yanında genetik faktörlerden dolayı kepçe kulak meydana gelir.

Kepçe Kulak Sebepleri

Kepçe kulağa sebep olan birçok neden vardır. Bunlardan başlıcaları ise kepçe kulağın oluşumunda yalısında bulunan kıkırdağın gelişmemesi geniş yüzeyin fazla geniş kalması ve genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkan normal kulak ölçülerinden oldukça fazla ölçüye sahip olan bu duruma kepçe kulak denir.

Kepçe Kulak Hangi Sorunlara Yol Açar?

Bebeklerde kepçe kulak onlarla büyüyen bir sorun haline gelir. Yaşları ilerledikçe kepçe kulak artık çekilmez bir hale gelir. Bir ortama girdiklerinde ya da herhangi bir zaman da ya da aynaya baktıklarında kulaklarının çok çirkin olduğunu düşünen kişiler bir ortama girdiğinde kulaklarına bakılıyor düşüncesi ve daha birçok konu onları rahatsız eder. Sosyal ortamdan alarak içine kapanık bir hale getirir.

Rota Virüs Aşısı Nedir?

Rota virüs aşısı son zamanlarda çocuklarda görülen ishal ve bağırsak ağrısı ile meydana gelen son derece kötü yan etkileri olan bulaşıcı bir virüstür. Bunun yanında bu virüs bebeklerde sıfır üç yaş aralarında meydana gelir ve çare olarak aşısı mevcuttur.

Rota Virüs Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir?

Rota virüsün birçok belirtileri vardır. Bunlar virüs olduktan iki üç sonra kendini gösterirler. Belirtileri olarak iki üç gün sonra kusma yüksek ateş ve katran gibi bir dışkı ile anlaşılır. Daha sonra bu kusmalar çoğalır ve artık su gibi kusulmaya başlanır. Bu virüsten korunmak için rota virüs aşısı olmak zorunludur.

Rota Virüsü Nasıl Teşhis Edilmektedir?

Rota virüsü teşhis etmek oldukça kolay bir işlemdir. Yapmanız gereken tek şey hastaneye gittiğinizde idrar veya kan testi vererek laboratuvara yollamak. Daha sonra gelen sonucu bekleyerek virüs teşhis edilir.

Rota Virüs Nasıl Tedavi Edilir?

Rota virüs için kesin bir şekilde tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Bundan ziyade doktor tavsiyelerini dinleyerek sağlığınıza yemenize içmenize dikkat edebilirsiniz. Bunun yanında rota virüs aşısı ile tedavi de olabilirsiniz.

Çocuk Doktoru Bebeğinizin İlk Muayenesi Neden Önemlidir?

Bebeklerin ilk muayenesi her zaman çok önemlidir. Bu Muayenede çocuk baştan aşağı iç ve dış organlar ile kontrol edilerek herhangi bir sorun var mı bakılır. Eğer sorun varsa erken teşhis ile kolayca tedavi edilir. İzmir çocuk doktoru bu konu da fazla bir şekilde uyarı yapmıştır.

Bebeğinizin Çocuk Doktoru İzleniminde Neler Olması Gereklidir?

İzmir çocuk doktoru tarafınca bebeklerin çocuk doktoru izleniminde kalça omurga bacak sırt kol omuz gibi yerler daha sonra ise iç organlar ve beyin fonksiyonları kontrol edilir.

Bebeğiniz İlk Üç Ay Muayenesi Neler Uygulanır?

Bebeklerin ilk üç ay muayenesinde çocukların tüm organ kemik kas ve eklem yerlerinin kontrolü yapılır. Bunun yanında beyinde oldukça önemlidir. İzmir çocuk doktoru bu konuda fazla bilgi yayımlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı