Sponsorlu Bağlantılar

Bingöl Kent Haber

Bingöl Kent Haber

Eğitim, bireylerin bilgi, beceri, anlayış, değerler ve davranışlarını geliştirmek amacıyla yapılan sistematik ve planlı öğrenme sürecidir. Bu süreç, genellikle okul, üniversite veya diğer eğitim kurumlarında, öğretmenler, öğretim materyalleri ve programlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Eğitim, insanların bilgi ve deneyimlerini artırarak topluma daha yararlı, bilinçli ve yetenekli bireyler olmalarını sağlayan önemli bir süreçtir.

Eğitim, bireylerin yaşam boyu süren bir süreçtir ve formel (resmi) ve informel (gayri resmi) şekilde gerçekleşebilir. Formel eğitim, okul ve üniversitelerde yapılan yapılandırılmış öğrenme sürecini kapsarken, informel eğitim, günlük yaşamda karşılaşılan deneyimler ve etkileşimler yoluyla öğrenilen bilgileri ifade eder. Gündem ile ilgili tüm haberler için bizi takip edin.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu