Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı yaptırabilmek için normal bir kiloya sahip olmak gerektiğini yukarıda belirttik. Bu ameliyat yanak içerisinden kesi atılarak yapılan bir işlemdir. Yanağın içerisinde bulunan fazla yağ doku boşaltılarak daha ince ve keskin çizgileri olan yanağa sahip olabilmek için yapılan bir işlemdir. Pek çok kişi yuvarlak yüz hatlarından memnun olmayarak bu yönteme başvurabilmektedir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatının uygulanması ortalama 30-40 dakika gibi bir süreyi almaktadır. Hastalara lokal anestezi uygulanarak herhangi bir acı veya ağrı hissetmelerinin önüne geçilmektedir. Yanak içerisinden atılan kesi sayesinde yağ dokular boşaltılmaktadır. Daha sonra kesi atılan dikişler ile yaranın iyileşmesi sağlanır. Bişektomi ameliyatı yaptırmadan önce ağız içi temizliğinin net bir şekilde yapılması önemli bir ayrıntıdır. Çünkü hastaların herhangi bir şekilde enfeksiyon kapmalarına neden olabilecek ağız içindeki herhangi bir mikrobun orada olmaması gerekir.

Bişektomi ameliyatından sonra taburcu edilen hastaya doktorunun bazı önerileri bulunur. Bu önerilere uyularak belli bir süre içerisinde hastaların iyileşmesi öngörülmektedir. Nadir olarak iltihaplanma gibi soruna sebep olan bişektomi bilinen ciddi bir yan etkiye sahip değildir.

Bişektomi Ameliyatı Nerede Yapılır?

Bişektomi son dönemlerde başvurulan meşhur estetik yöntemlerinden bir tanesidir. Bişektomi sayesinde yüzünüze karakteristik bir görünüm sağlayabilmeniz mümkündür. Özellikle yağ dokusu fazla olan yuvarlak yüzlü kimseler bişektomi operasyonunu talep edebilmektedirler. Bişektomi sayesinde daha ince ve elmacık kemikleri belirgin bir yüze sahip olabilmeniz mümkündür. Tabii ki bu estetik operasyonun yapılabilmesi için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Bişektomi ameliyatının yapılabilmesi için öncelikli olarak hastanın 18 yaşını geçmiş olma şartı bulunmaktadır. Bunun dışında 45 yaş üstü hastalara bu operasyon uygulanamamaktadır. Ayrıca obezite problemi olan kişiler de bişektomi ameliyatı yaptırmamaktadır.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları uygulanan merkezlere göre değişiklik gösteren bir işlemdir. Pek çok farklı yerde bişektomi operasyonu yapıldığını görebilirsiniz. Fakat özellikle yüz bölgesinde uygulanacak olan bu estetik operasyon da muhakkak alanında uzman kişiler ile çalışmalısınız.

Aksi takdirde yüzünüzde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilmek mümkündür. Bişektomi fiyatları uygulama merkezlerinin yanı sıra bu işlemi uygulayan cerrahlara göre değişkenlik gösteren bir işlemdir. Yapacağınız ön araştırmalar ile bişektomi ameliyatı ayrıntıları, ücretleri ile ilgili olarak kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece oldukça memnun kalacağınız bir operasyon yaptırmış olacaksınız.

Meme Büyütme Nedir?

Meme kadınlar için vazgeçilmez bir simgedir. Pek çok kadın bazı nedenlerden dolayı meme deformasyonu ile karşı karşıya gelebilmektedir. Hamilelik, emzirme dönemi, yaşlanma gibi birçok sebep memenin doğal yapısının deforme olmasına sebep olabilmektedir. Deforme olmuş memeler hanımları mutlu etmediği için bazı estetik yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu estetik yöntemlerden en yaygını meme büyütme operasyonudur.

Meme büyütmenin yanı sıra memeyi şekillendirme üzerine de estetik operasyon yapıldığını söyleyebiliriz. Meme büyütme operasyonunda farklı teknikler kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan meme büyütme operasyonu protez meme yani silikon işlemidir. Günümüzde her boyutta silikon meme bulabilmek mümkündür. Bunun dışında yağ dokusu enjekte edilerek veya dolgu malzemesi enjekte edilerek de meme büyütme operasyonu yapıldığını söyleyebiliriz.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu için doktor ile hasta bir ön görüşmeyi yapmaktadır. Yapılan muayenenin ardından hastanın talepleri dinlenilir ve hastanın talepleri doğrultusunda istenilen ölçülerde meme protezi veya dolgu malzemeleri hazırlanır. Daha sonrasında operasyon gerçekleştirilerek hastaya daha diri istediği ölçülerde bir protez deri altından yerleştirilerek işlem sonlandırılır. Meme büyütme operasyonu için seçeceğiniz doktor ve işlem yaptıracağınız merkez oldukça önemli etkenlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı