Sponsorlu Bağlantılar

Bu Filmleri İzledikten Sonra Uzayı Sevmeyeceksiniz

Dünya küremizin dışında kalan boşluk, uzaylılar ve tuhaf kötü niyetli güçlerle dolu, soğuk ve tehditkar bir yerdir; Bunu biliyoruz çünkü filmler bize öyle söylüyor. Filmlerin sağladığı eğitim olmasaydı, kim bilir nerede olurduk? Muhtemelen aptalca bir şekilde uzaya, doğrudan tehlikenin ağzı açık ağzına…

1. 2001: Bir Uzay Macerası İlk önemli ders: uzayın yapay zekaya sahip bilgisayarlar üzerinde zararlı bir etkisi vardır. Bir dakika PC’niz cana yakın ve arkadaş canlısı olacak, hatta çizimlerinizin kalitesi konusunda size iltifat edecek. Sonra çılgına döndü, tüm arkadaşlarını öldürdü ve seni Jüpiter’in yanından hızla geçip dev bir fetüs olarak dünyaya gönderilmeden önce bir psychedelic asit flashback yaşayacağın sinir bozucu bir yıldız kapısına gönderdi. Kubrik’in seni uyarmadığını söyleme.

2. Event Horizon Unutmayın, uzayın unutulmuş derinliklerinde dolaşmaya devam ederseniz, er ya da geç Cehenneme açılan bir kapıya rastlarsınız. Bu istatistiksel bir kesinliktir.

3. Apollo 13 Ron Howard’ın uzay felaketi destanı bize, atmosferimizin dışındaki kısa gezilerin bile tehlikelerle dolu olduğunu öğretiyor – ne de olsa aya uçmak, bir turta ve gazete için izinsiz ruhsatın astral eşdeğeridir. Mesaj açık: insanlar ve uzay yolculuğu birbirine karışmaz. Sadece çok beceriksiziz.

4. Astronotun Karısı Buradan çıkarılması gereken önemli bir ders: Eşinizin astronot olmasına izin vermeyin. Bunu yaparsanız, neredeyse kesinlikle doğaüstü bir varlığın kontrolü altına girecek ve Rosemary’nin Bebeği arsasını yeniden canlandırma niyetiyle eve dönecektir.

https://filmizle.run/first-man-izle/

5. Alien Alien bize hiçbir koşulda gezegenler arası bir maden ekibinin üyesi olarak çalışmamanız gerektiğini öğretiyor, özellikle de John Hurt iseniz – muhtemelen uzaya ayak basan en lüks adamsanız. Sadece korkunç bir şekilde taciz edilmekle kalmayacak, aynı zamanda hamile kalacaksın. Ve sonra öldü.

6. Maymunlar Gezegeni Einstein’ın görelilik kuramının gerçek doğasını bize göstermek Hollywood’u aldı; Dünya’dan ışık hızıyla uzaklaşmak, sadece zaman genişlemesine neden olmayacak, aynı zamanda herkesi evine, lastik suratlı maymunlara dönüştürecek.

7. Güneş Işığı Danny Boyle, güneşe uçmanın tehlikelerini ortaya koyuyor – işler o kadar ısınıyor ki, hikaye anlatma işlevinizin erimesine neden oluyor. Olgun, milenyum sonrası bir bilimkurgu parçası olarak başlayan şey, 1997’nin Event Horizon’ından ‘ödünç alınmış’ görünen fikirlerle hızla perili ev/slasher hokum’a dönüşüyor . Güneş açıkça suçludur.

8. Uzay Kampı Bu uzaydaki gençler, Ron Howard’ın mesajını bir adım öteye taşıyor: Görünüşe göre uzay mekikleri o kadar mizaçlı ki, uzaya niyetlenmeden bile girebilirsiniz. Aslında, bir uzay mekiğinde bile oturmayın – kendiliğinden havalanabilir.

9. Outland Space düşmanca olabilir, ancak uzay kolonileri daha da kötüdür. Outland’in Io’daki (Jüpiter’in uydularından biri) maden topluluğu, yalnızca en kıllı göğüslü av tüfeği taşıyan şeriflerin hayatta kaldığı, uyuşturulmuş kovboylarla dolu sert ve şiddetli bir yerdir.

10. Lifeforce Kuyruklu Yıldızları, 1985’teki Lifeforce’un ortaya koyduğuna göre, sadece uzayda uçan büyük kartopları değil. Ayrıca, ziyaret eden bilim adamları tarafından her an tetiklenebilecek korkunç bir uzaylı tehdidine de ev sahipliği yapıyorlar. Biz farkına varmadan, İngiltere enerji emen uzay vampirleri tarafından istila edilecek ve SAS’ın tüm bu üzücü pisliği temizlemek için devreye girmesi gerekecek.

Kaynak: https://filmizle.run/

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu