Sponsorlu Bağlantılar

Burun Ucu Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun Ucu Estetiği Avantajları Nelerdir?

Yüz bölgesinin iyi bir görünüme sahip olmasını sağlayan burun kimi zaman insanları rahatsız edecek görüntüye sahip olabilir. Fakat günümüzde bu sorunlara yeni uygulamalar ile müdahale edilebilir. Burun ucu estetiği daha çok burun düşüklüğü, basıklığı, genişliği gibi durumlarda tercih edilir. bu operasyon sadece burun ucu rahatsızlıklarında kullanılır.  Burun ucu estetiğine son zamanlarda ilgi giderek artıyor. Bu ameliyat sırasında burnun diğer kemik, kıkırdak gibi yapılarına müdahale edilmez. Burun ucu ameliyatı 30 ya da 60 dakika kadar sürebiliyor. Bu ameliyat ile burun estetiği arasında çok fark vardır. Burun ucu estetiği yaptıran kişilerde burnun görsel yapısı düzelirken yüzün daha iyi görünmesi sağlanır. Yani yüzün estetik dengesi yeniden sağlanarak kişiye özgüven sağlar.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği kişilerin sağlık ve estetik gibi nedenlerden dolayı yaptırdıkları operasyona verilen isimdir. Doğumsal ve çevresel faktörlerden dolayı burun şekil bozukluklar görülebilir. Sağlık açısından burun yapısı bozuklukları nefes alıp vermede sorun yaratabilir. Görsel açıdan ise yüz bölgesinde ilk dikkat çeken yer burundur. Bu nedenle burunda görülen eğrilikler ve kıkırdak yapısında görülen şekil bozuklukları burun estetiği operasyonu ile giderilir. Yapılan işlemlerin ardından yüzün yapısına uygun bir burun yapısı oluşturulmaya çalışılır. Yapılan operasyonlarda kişilerin istekleri doğrultusunda hareket edilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun estetiği operasyonu alanında tecrübeli uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde kişilerin burun dokuları yakından incelenerek ameliyata uygun olup olmadığına bakılır. Ameliyat sırasında genel anestezi yapılarak hasta uyutulur ve ameliyat iki saat sürer. Ameliyatın ardından hasta belli bir süre hastanede kontrol altında tutulur. Bu sürede hastaya yaşanan ağrılardan dolayı ağrı kesici ilaçlar verilebilir. Burun estetiği ameliyatı iki şekilde yapılır. Bunlar açık ameliyat biraz zorlu geçse de uzmanların işini kolaylaştıran bir yöntemdir. Kapalı ameliyat ise hastaların daha kısa süreler içerisinde toparlanmasını sağlar. Yapılanacak burun estetiği ameliyatı kişinin yaşadığı soruna ve şekil bozukluğuna bağlı olarak değişiyor

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği son zamanlarda büyük rağbet görmeye başladı. Çünkü gelişen teknoloji ve kolay yapılan ameliyatlar bu operasyonları cazip hale getiriyor. Burun estetiği ameliyatları yapılan operasyona göre değişiklik gösteriyor. Çünkü yapılan burun estiği çeşitleri farklılık gösterebiliyor. Ayrıca bazı kişilerin yaşadığı sorunlar daha fazla olunca fiyatlarda değişiyor. Bunun dışında sadece burun ucu ameliyatı yaptırmak isteyenlerde oluyor. Burun estetiği fiyatları alınacak hizmete göre değişiyor.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrasında operasyon geçiren kişi bir gün boyunca hastanede kalır. Burada uzman kişiler tarafından takip edilir. Çünkü olası kanamalar gibi durumlarda daha kolay müdahale etmek amaçlanır. Burun estiği ameliyatı sonrasında yüz ve burun bölgesinde morarma ve şişmeler görülebilir. Bunlar geçici durumlardır. Ayrıca genizden kan gelmesi de son derece normaldir. Ameliyattan sonra hastanın belli bir süre sıvı yiyecekler ile beslenmesi gerekir. Hastanın belli bir süre sıvı gıdalarla beslenmesi tavsiye edilir. Ameliyattan sonra buruna su çekilmemeli ve burundan sümkürmemek gerekir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta dikkatli davrandığı sürece 1 hafta içerisinde iş hayatına dönebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiğinin bir diğer çeşidi olan ameliyatsız burun estetiği burun düşüklüğü, basıklığı ve burun genişliği gibi durumlarda yapılan operasyonlardır. Son derece güvenli bir işlem olan ameliyatsız burun estetiği ile insanlar daha güzel bir burna sahip olabilirler. Böylece insanlar kendilerini sevmeye başlarlar ve özgüvenleri yükselir. Ameliyatsız burun estetiği uzman cerrahlar tarafından yapılan işlemlerdir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ ß detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı