Sponsorlu Bağlantılar

Bütün ABD Dizileri Neden Sızdırılıyor

Geçen bir iki hafta içinde o kadar kısa bir süre içinde o kadar çok Amerikan televizyon programı sızdırıldı ki, belki de şimdi nedenini sorgulamak mantıklı.

Ve biz sadece 15. bölümden ya da yanlışlıkla dolaptan fırlayan bir diziden bahsetmiyoruz: bunlar yayınlanmayan pilotlar ya da şimdiye kadar yayınlanmayan sezonların ilk bölümleri, kesinlikle sadece bir avuç insanın erişebildiği.

Örneğin, Dexter söz konusu olduğunda, ikinci sezonun resmi yayın tarihi hala iki ay uzakta, ancak ilk iki bölümün her ikisi de BitTorrent siteleri aracılığıyla yasadışı bir şekilde geniş çapta dağıtılıyor.

Dexter 2. Sezon 1. Bölüm 1. Bölümü, Dexter 2. Sezon 2. Bölümü, The Sarah Connor Chronicles Dizisi, Weeds 3. Sezon 2. Bölümü

Bu oldukça uzun bir liste ve önümüzdeki aylarda ABD TV programlarında bazı büyük hitler ve önerilen büyük hitlerden bazılarının şaşırtıcı bir dilimi,

Peki ne oldu? Pekala, birkaç teori var.

Birincisi, bu sadece bir tesadüf ve bunların hepsi ilgili stüdyolardan kimsenin bilgisi olmadan tamamen yasadışı bir şekilde sızdırıldı. DVD kalitesinde olduğu varsayılan bu sızıntıların, yanlış ellere geçen önizleme ve tanıtım disklerinden olma ihtimali var.

https://1080pfilmizle.org/dizi/moon-lovers-scarlet-heart-ryeo-turkce-dublaj-full-hd/

Yine de şu listeye bakın: Orada dokuz bölüm var ve daha fazlasının geleceğine bahse girmezsiniz. Ayrıca, çeşitli şovların sezonlarının birinci ve ikinci bölümlerinden bahsettiğimizi unutmayın, insanları kendine bağlamayı denemek isterseniz neredeyse bir çeşnicibaşı.

Belki de, teori 2’yi tanıtırken, olan buydu. Birisi, bir yerlerde, erken bölümleri sızdırmanın, şovunuzu biraz tanıtmanın ve izlemesini sağlamanın harika bir yolu olduğuna karar verdi.

Bu, kimsenin çıkıp da kabul etmeyeceği bir teori tabii ki ama Hostel Part II ve Sicko’nun bir veya iki ay önceki sızıntılarının aksine, ortaya çıkan ve olanları kınayan insanların belirgin bir şekilde yokluğu ilginç. Yani belki de hepsi günümüz pazarlama planının bir parçası. Yine de bu kadarını kabul etmek korsanlığa göz yummak olarak görülecektir.

Stüdyolar, geçmişte, bir TV sezonunun ilk birkaç bölümünün tadımlık DVD’leriyle uğraştı, en yakın zamanda, insanlara yeni şeyler görmeleri için erken bir şans vermek için 24. sezonun ilk birkaç bölümünün diskte yayınlandığı zaman. Sonuç, elbette, birisinin DVD’yi erken ele geçirmesi ve bölümleri sızdırmasıydı. Belki orada bir yerde onları yenemezsen diye bir durum vardır.

Sebep ne olursa olsun, mevcut durum kaçınılmaz olarak bu bölümleri ele geçirmenin hat boyunca bir yerde bir telif hakkı ihlali olduğudur. Ama paramız için, bu kadar kısa sürede bu kadar çok bölümün sızdırılması tesadüf olamaz. Bu nedenle önümüzdeki birkaç günün ne getireceğini görmekle ilgileneceğiz.

Kaynak: https://1080pfilmizle.org/

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu