Sponsorlu Bağlantılar

Cahit Kaya

Cahit Kaya

Yılın en iyi golf eğitmeni seçilen Cahit Kaya aslında bu başarılara ve bulunduğu yere çok da kolay gelmedi. Herhangi bir maddi ve manevi destek almadan yola çıkan Kaya’nın başarısının ardında pes etmemesi ve çalışma azmi yer almakta. 1996 yılında tesadüfen tanıştığı arkadaşı Seyhan Ceylan’ın yönlendirmeleriyle golf dünyasına girişi caddy olarak çalışarak oldu.

Cahit Kaya caddy olarak çalışırken bir yandan da yine Ceylan’dan golf dersleri alıyordu. İsveçli bir golf tutkunu tarafından düzenlenen katıldığı ilk turnuvayı kazanamamasına rağmen azmi ve çalışkanlığı ile dikkatleri üzerine çekti. Golf tutkusundan asla vazgeçmedi ve tek tatil gününde bile sadece kendisini golfte geliştirmeye adadı.

2004 yılında PGA Tour’a katılan ilk Türk sporcu olmak adına ünlü koç Farid Guedra’dan ders aldı. 2005 yılında Türkiye Federasyon Kupası’nı kazandı. 80’den fazla turnuvada mücadele etti. Bir sporcu olarak tek arzusu ülkesinde golfün bilinirliğinin artmasını sağlamak oldu ve bunu da büyük ölçüde başardı. Cahit Kaya artık bir koç olarak Belek Golf Academy’de öğrenciler yetiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı