Sponsorlu Bağlantılar

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, çene şekillendirme ve çene hattı büyütme için ameliyat gerektirmeyen bir alternatiftir. Cerrahi işlemlere göre çene dolgusu fiyat çok daha uyguna gelse de dolgunun içeriğine göre 12 ay ila 36 arasında değişiklik göstermektedir.

Yüz hatlarını daha karakteristik yapmak, çene hattına dolgunluk vermek, kırışıklıkları gidermek ya da çene de bulunan kusurları doldurmak için deri altına dermal dolgular uygulanabilir.

Burada bilinmesi gereken en önemli husus uzun süre kullanılsa da zamanla tekrarlanması gerekir. Bu nedenle çene dolgusu fiyat araştırması yaparken bu tip maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene yüzdeki en belirgin hatlardan biridir. Bu nedenle kişiler çene bölgesinde dermal dolguları sıklıkla tercih eder. Çene dolgusu fiyat unsuru tespit edilirken işlem içeriği büyük önem taşır. Çene dolgularının ilk seanslarında miktar bir süre kısıtlı tutulur. Daha sonra ise dolgu enjeksiyonlarını çene ve çene hattı boyunca hedeflenen alanlara enjekte edilir ve bölgeye dairesel masajlar yapılarak çene bölgesini istenilen şekle sokar. İşlem biraz ağrılı olabilir. Bunun için ise anestezik kremler ya da hasta tercihine göre lokal anestezi kullanılabilir. Ancak bu ağrılar uzun süreli değildir. Çünkü işlem cerrahi bir prosedür içermediğinden ertesi gün istediğiniz gibi hayatınıza devam edebilirsiniz.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu fiyat husus kadar işlemin içeriği de büyük önem taşır. Özellikle dolgu işlemlerinde mutlaka konusunda uzman birinden yardım aldığınızdan emin olmalısınız. Hem kadınlar hem de erkekler çene dolgusunu tercih edebilir. Bunun için ise dermal enjekte edilebilir. Dermal dolgular ile bir erkeğin çenesini şekillendirmek, kemik yapısını daha perspektif yapmak için şekillendirme ve düz çizgiler oluşturmayı içerir. Bu durum kadınlarda ise daha yumuşak hatlar ile tanımlanır. Çene dolgusu fiyat hususu ise enjekte edilen dolgu türüne, ihtiyacınız olan şırınga sayısına ve hedeflenen bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Yanak Dolgusu

Tüm dermal dolgu işlemleri gibi, yanaklarınızı dolgunlaştırmak tam bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir. Yanak dolguları hyaluronik asit kullanılarak yapılır. Bu durum iğneler ya da janüller aracılığı ile gerçekleştirilir.

Yanak bölge olarak göz kısmının alt kenarı, burun deliğinden ağız köşesine kadar olan alan ve ağız köşesinden kulak kanalına kadar uzanan bölgeyi tanımlar. Yani yanak dolguları sadece yanakları dolgunlaştırmak ya da hacimli göstermek amacı ile yapılmaz. Yüzdeki kusurları örtmek ya da kırışıklıkları gidermek amacı ile de uygulanabilir. Bu nedenle yanak dolgusu fiyat konusu hedeflenen bölgeye farklılık gösterir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Dermal dolguların bileşeni kadar fiyatları da kişiler tarafından sıklıkla analiz edilir. Örneğin; yanak dolgusu fiyat araştırması yaparken tek bir değişkene bağlı kalmamalısınız.

Bir yanak dolgusundan beklentileriniz neler, bu işlemi yapan kişinin uzmanlığı ne, uygulanan dolgunun içeriği ne ya da hedeflenen bölge alanı ne? Gibi soruları da göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle yanak dolgusu fiyat hakkında aradığınız yaklaşık tutara ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu en popüler olan dolgu türüdür. Bu nedenle dudak dolgusu fiyat konusu sıklıkla gündeme gelir. Ancak bunun yanı sıra dudak dolgusunun uzman tarafından yapılması son derece önemlidir. Dudak dolgusu fiyat ve avantajları sıklıkla merak edilen konular arasındadır. Dudak dolgusu dudaklarınıza hacim ve dolgunluk kazandırırken aynı zamanda hoş bir görünüme kazanmanıza etki eder. Ancak bunun için yapılması gereken önemli şey mutlaka profesyonel tarafından yapılmalıdır. Dudak dolgusu fiyat hususu ise böylelikle netlik kazanır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı