Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt sağlığı için cilt bakımının düzenli yapılması gerekir. Çevresel faktörler nedeniyle cilt yıpranır ve yaşlanır. Doğru cilt bakımı ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Cilt Bakımının Adımları Nelerdir?

Cilt bakımının ilk ve en önemli adımı temizlemektir. Sabah ve gece uyumadan önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj ile kesinlikle uyumamalısınız. Cilt temizliği için size uygun temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra tonik uygulamanız önemlidir. Böylelikle gözenekleri yağlardan arındırsınız ve siyah nokta oluşumunun önüne geçersiniz. Peeling uygulayarak lekelerden ve ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Peeling ürünlerini hazır alarak veya evde uygulayacağınız tariflerle bu adımı tamamlayabilirsiniz. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli adımlardan birisi de cildin nemli olmasıdır. Su içerek cildin nemli kalması mümkündür. Bunlara ek olarak nemlendirici krem ve doğal maskelerde kullanabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korumalısınız. Bu sebeple mutlaka güneş koruyucu ürünleri cildinize uygulamalısınız. Cildiniz için ekstra vitamin ürünlerini de kullanabilirsiniz. Çünkü cildin ihtiyaç duyduğu kolajen vitaminler ile karşılanır.

Balık Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt için balık yağı önemli bir yere sahiptir. Cildin ihtiyacı olan nemi karşılar ve tıkanmış gözenek sayısını azaltır. Cildi yumuşatır, parlaklık verir ve canlı görünmesini sağlar. Ciltte yeni oluşan çizgileri ve karışıklıkları giderir. Çizgilerin giderilmesinde kesin çözüm olarak görülür. Ergenlik döneminde oluşan sivilce ve akneleri giderir, oluşmasını geciktirir. Ciltte oluşan çatlakları da onarır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu