Sponsorlu Bağlantılar

Dondurma Külahı

Dondurma Külahı

Dondurma keyfini dondurma külahı olmadan yapamayanlar, marketten aldıkları dondurmaları evde yapacakları külahlara aktararak o nostaljik tadı ve anı yeniden yaşayabilirler! Onlarca rengarenk ve farklı lezzette dondurmayı hangimiz reddedebiliriz? Özellikle dondurma, ev yapımı külah tadıyla birleşince karşı konulmaz bir lezzet ortaya çıkıyor. Ayrıca evde külah dondurma yapmak sanılanın aksine hiç de zor değil.

Yenilebilir bir kap olarak hizmet veren bir dondurma külahı yapma fikri ilk olarak 1896’da New Jersey’de yaşayan İtalyan bir göçmen olan Italo Marchioni tarafından tasarlandı. Marcioni, 1903 yılında dondurma külahı için patent başvurusunda bulundu ve ürünü koruması altına aldı. Dondurma ısıyla temas ettiğinde kolayca eriyen bir gıda olduğu için aslında kolay yenebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tam otomatik külah makinesi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu