Sponsorlu Bağlantılar

Endüstriyel İklimlendirme

Endüstriyel İklimlendirme

Çalışma ortamındaki kirli havayı ısıtmadan veya ısıtarak, doğal akış, etkin basınç veya mekanik etki (fan) kullanarak, uygun ortamdan havayı emerek veya taze hava vererek değiştirmek için tasarlanmış Hesaş mekanik iklimlendirme sistemleridir. Havadaki kirleticilere maruziyeti kontrol altına almak için işyerlerinin havalandırması yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için genellikle duman, toz ve buhar gibi yabancı maddeleri uzaklaştırmak için kullanılır. Havalandırma doğal olarak (örn. pencereleri açarak) veya mekanik olarak (fanlar, üfleyiciler) yapılabilir. Endüstriyel havalandırma sistemleri Hesaş, belirli bir miktarda havayı belirli bir hızda hareket ettirerek istenmeyen kirleticileri (veya “egzoz”) gidermek için tasarlanmıştır. Tüm endüstriyel havalandırma sistemleri temel olarak aynı prensipleri takip eder; ancak, her işyeri için, işin türü ve işyerindeki kirletici normuna uygun olarak ayrı bir sistem tasarımı yapılmalıdır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu