Sponsorlu Bağlantılar

Evlerin Makyajı: Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplamaları, yapıyı kötü hava koşullarından (yağmur, kar, güneş gibi) korumak amacıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda evin dıştan güzel görünmesini sağlar. Günümüzde tüm binalarda bu hizmet uygulanmaktadır. Fiyatları, malzemelerin kalitesine ve usta işçilikleri sonucunda sabit kalmamaktadır.

 

Dış Cephe Kaplamalarında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

 

Evlerin makyajı olarak da görülen dış cephe kaplama uygulaması, birçok malzeme yardımıyla yapılabilmektedir. Malzemenin kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Eğer dış cephe, kaliteli bir malzeme ile yapılırsa uzun ömürlü olmaktadır. Dış cephe kaplama malzemesinin tüm dış etkenlere karşı dirençli olmasına dikkat edilmelidir. Örnek olarak:

 

l Camyünü

l Taşyünü gibi malzemeler direnç bakımından son derece kuvvetli malzemelerdir.

Tüm alanlara aynı malzeme uygulanmak zorunda değildir. Örneğin; kapı bölmeleri veya pencere bölmeleri için daha farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Genel olarak maliyet açısından ve dayanıklılık açısından cam tercih edilmektedir. Aynı zamanda yalıtım konusunda da başarılı olan cam malzemesi, müşterilerin memnun kalmasını sağlamaktadır.

 

Dış Cephe Kaplaması İçin Nasıl Malzeme Seçilmektedir?

 

Dış cephe kaplaması için birçok malzeme seçeneği bulunmaktadır. Kalite konusunda dış cephe kaplama malzemelerinin müşterilere avantajları da bulunmaktadır. Bu malzemelerin seçim aşaması da önemlidir.

 

l Öncelikle uygulamayı yapacak olan ustanın bina hakkında ufak bir araştırma yapması gerekmektedir.

l Daha sonra bina için en doğru dış cephe kaplama malzemesini seçmelidir.

l Uygulama için kullanılacak malzemelerin kalitesi sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunulmaktadır

Dış Cephe Kaplamasının Sunduğu Faydalar Nelerdir?

 

Eğer dış cephe kaplama uygulaması için kaliteli bir malzeme kullanıldıysa, bina açısından birçok avantaj ve fayda görülmektedir.

 

l Dış cephe kaplamasında kullanılan tüm malzemelerin, uygulanan binaların ömrünü uzattığı bilinmektedir.

l Giydirme cepheler ve dış sıvalar sayesinde ısı yalıtımı başarılı olmaktadır. Isıtma harcamaları, bu uygulama sayesinde yaklaşık %50 oranında düşmektedir. Sadece ısıtma değil, aynı zamanda soğutma için yapılan harcamalar da %50 oranında düşmektedir.

l Rutubet ve küflenme problemi, binaların çok sık yaşadığı problemlerdir. Doğru bir dış cephe kaplaması sayesinde bu sorunların önüne geçilmektedir. Çok sıcak ya da soğuk zamanında binalarda küf ve rutubet oluşmaktadır. Eğer bina böyle sorunlar ile karşı karşıya ise, en kısa zamanda güvendiğiniz dış cephe ustalarına ulaşılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı