Sponsorlu Bağlantılar

Excel Formülleri

Excel Formülleri

Excel, Microsoft tarafından geliştirilen Microsoft Office uygulama bileşenlerinden sayıları işlemek ve tablolar oluşturmak için bir programdır. Windows ve MacOS işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Raporlama amaçlı basit elektronik tablolar oluşturmak için kullanıldığı düşünülen Excel, aslında derin ve çeşitli özelliklere sahip ayrıntılı bir programdır.

Çalışan Excel sisteminde hücreler bulunmaktadır. Bu hücreler satırlar ve sütunlar halinde düzenlenmiştir. Varsayılan olarak boş ve yüzsüz olarak açılan bu hücreler, daha sonra tarih, metin, saat veya sayılar ve formüller gibi özellikler kullanılarak tanımlanabilir.

Her hücre ayrı ayrı kaydedilebildiğinden, bir arada tutulan hücrelerden sadece sol üst köşedeki hücre aktif olacaktır.

Excel ile işinizde ve günlük hayatınızda bile işinize yarayacak çok kullanışlı elektronik tablolar oluşturabilirsiniz. Excel programında yer alan bazı excel formülleri, tablo oluşturmamızı, verileri kategorize edip bize sunmamızı kolaylaştırabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu